Miten sä voit....

....

4

835

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -eräs-

      Tuostahan voi olla vaikka mitä mieltä tahansa. En ymmärrä miten tuollainen voi panna jonkun itkemään, koska joka tapauksessa sekin on vain ihmisen päästä tullut tänne nettiin. Sen kyllä uskon, että ajan myötä tuo tarina voi säästää parin eläimen hengen, että ei siinä mitään. Ja mistä sitä tietää miten eläimet todella ajattelevat. Eli jos joku nyt ajattelee omasta lemmikistään, että mitähän sekin minusta ajattelee, niin ei se kyllä tuolla tavalla mieti. Kumminkin, ihmisinä olemme tutkineet, että enimmillä eläimillä on vähän yksinkertaisemmat aivot kuin ihmisillä, ja se jo sanoo, että ei esim. koirat noin osaa ajatella. Onhan niillä tunteet, mutta siis eivät ne sitä tuolla tavalla omissa aivoissaan mieti, mitä jotkut pienemmät saattavat helpostikin ajatella tuon tekstin perusteella.

      Mutta siis kaikki tämä yhteen: Enemmän tuon tyylisiä tarinoita!

      • een luovu

        ikinä omista koiristani :) pidän heidät luonani loppuelämään asti.. lapsen syntymäkään ei vienyt niitä pois niin ei mikään :)


    • hgfhg

      No niin kyllä pisti itkemään. :(

    • edes jaksanut

      lukea, mikä lie oli sanoma...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3139
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3037
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2902
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2574
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      43
      2088
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      60
      1657
    7. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1629
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1625
    9. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      24
      1610
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1556
    Aihe