kuinka on mahdollista, että on niin suuri ero nettihuudolla ja huutonetillä. molempiin saa tavarasta tiedot ja kuvat ja nettihuutoon on mahdollista laittaa useampi kuva joka palvelu huutonetistä puuttuu. kuitenkin nettihuuto on aivan kuollut paikka ja huutonetissä kauppa käy.
miten tämä on mahdollista??
miten tämä on mahdollista??
Vastaukset 6
Vanhimmat
onko sitä jälkimmäistä lehtä enää olemassakaan ,vaikka oli samanlainen kuin Keltsipörssi...?
Samaa tosiaan ihmettelin ,kun vertasin noita nettihuutiksia.
itse kuulin nyt ensimmäistä kertaa että suomessa on toinenkin nettihuuto, johtuisiko kuolleisuus siitä etteivät ihmiset tiedä sen olemassaolosta. itse tuore Huutonetin käyttäjä.
Hei! Kyllä huutonetissä saa monta kuvaa kun lisää niitä siihen alle! Tarkoitat varmaan ettei alkusivuille saa kuvaa, niitäkin olen nähnyt! Kun avaa kohteen tiedot, siellähän on vaikka kuinka kuvia; esim. vaatteet- osastoilla. KKatso uudelleen niin kyllä löytyy!Huutonetissä on aika luotettavat myyjät ostajat, siksi kauppa käy!
Ei se Nettihuutokaan ihan kuollut ole. Itse olen tehnyt siellä lähemmäs 500 kauppaa, mutta sellaisiakin löytyy jotka voivat kehuskella tuhansilla.
Nettihuuto on fiksujen ihmisten kauppapaikka. Siellä eivät juhli huijarit eivätkä suunsoittajat, vaan kenkää tulee alta aikayksikön. Eli paikkaa myös valvotaan.
No onhan huutonetissäkin valvontaa, missään et voi välttyä huijareilta, sellasta suodatinta ei ole keksittykään.
Olen vajaan vuoden myynyt huuto.netissä kaikkea pientä turhaa toistasataa kauppaa. Minua on tökkinyt koko ajan systeemin avoimmuus. Keskustelupalstoilta saa ohjeita/koodeja ohjelman käyttämisen tehostamiseksi. Avoimesti sanotaan, että HTML-kielellä voit tehostaa omaa ilmoitteluasi ja se kyllä näkyy kaikenlaisena ilotulituksena joidenkin käyttäjien ilmoituksissa. Olen kokeillut nettihuutoa vain vähän aikaa, mutta siinä minua viehättää se, että kaikki käyttäjät ovat samalla viivalla ohjelmointitaitoihin katsomatta. Aika näyttää olenko oikeassa.