Mitä Annansilmän seuraksi?

Mikähän kasvi sopis parhaiten aurinkoiselle paikalle, Annansilmän seuraksi, pieneen kukkapataan, pitäis olla mieluummin sellainen, joka sopis reunoille ja roikkuisi niistä hieman yli. Ehdotuksia?
2168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...ja mielellään tosi kestävä. Ei siis mikään kovin kranttu, vaan sellainen, joka ei reagoi kovin voimakkaasti hetken kuivuuteen (tai sitten runsaisiin sateisiin).

Äänestä
  • Laita vaikka keltakukkaista suikeroalpia,jotain kaksivärilehtistä peippiä,maahumalaa,hopeakäpälää, nuo ainakin menestyvät kuivassa ja märässä.

    Tuota suikeroalpia,maahumalaa ja peippiä sinulla voi kasvaa kukkamaassa,joten ei tule edes kalliiksi ja ne voi syksyllä laittaa takaisin maahan,odottamaan ensi kesää ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


roikkuvaa kasvia kirjoitti:

Mikähän kasvi sopis parhaiten aurinkoiselle paikalle, Annansilmän seuraksi, pieneen kukkapataan, pitäis olla mieluummin sellainen, joka sopis reunoille ja roikkuisi niistä hieman yli. Ehdotuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu