Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Penismaster ja ondromedical

Moi markkinoilla on ollut pitkään peniksen venyttäjälaitteita joilla kuulema tulee mittaa lisää kun pitää laitetta peniksessä ja antaa sen venyttää sitä.. Sen tiedän että siitä on ollut lukuisia tutkimuksia ja maailman kuuluisimmat lehdet on kehuneet oikeasti sitä ja haukkuneet paskat pumput ja pillerit... Onko kellään oikeesti kokemusta näistä laitteista että onko se totta vai paskapuhetta... olis kiva tietää edes joku jolla sellainen on ja näyttäisi kuvat ennen ja jälkeen.
41655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Penimasteria käytin, mutta sen asentaminen on tavattoman hankalaa ja turhauttavaa puuhaa. Lisäksi sen kumiset kiristysvyöt hajoavat tuosta vaan, vaikka laite on muuten erittäin kestävä. Kiristysvyön takia myös penikseni muoto hieman muuttui (litistyi) heti terskan alapuolelta. Sain myös arpikudosta esinahkaani, mutta se taas johtui liian suuresta vetovoimasta jota innoissani käytin. Itse laite on siis ok, mutta kiinnitysjärjesteltä ei ole mikään saksalaisen insinöörityön taidonnäyte.

Nyt olen aikeissa ostaa Andropenis-laitetta, jonka toivon olevan kestävämpi ja helpompi asentaa. Ja juuri tuo asentamisen helppous tuo niitä tuloksia, sillä muuten laitetta ei TODELLAKAAN tule käytettyä.

En ole mainostaja, mutta tuolta lisätietoa. Omani tilaan heti kun opiskelijana saan ekan kesätyötilin: http://www.andromedical.fi/

Äänestä
  • Kertokaapa tänne jos löydätte jostain sellasia ennen/jälkeen kuvia jotka on otettu seisovasta kyrvästä. Mielenkiinnolla odotan.

    Äänestä

  • normimuna kirjoitti:

    Kertokaapa tänne jos löydätte jostain sellasia ennen/jälkeen kuvia jotka on otettu seisovasta kyrvästä. Mielenkiinnolla odotan.

    Tällaista spämmiä oli postissa...
    http://eliteherbals.com/

    Äänestä

  • on suunnittelu virhe... se on hiukan hankala saada kunnolla paikoilleen, kun sen jousi kuormaa pitää pitää pohjassa samaan aikaan kun lassotat terskan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


calsium helsinki kirjoitti:

Moi markkinoilla on ollut pitkään peniksen venyttäjälaitteita joilla kuulema tulee mittaa lisää kun pitää laitetta peniksessä ja antaa sen venyttää sitä.. Sen tiedän että siitä on ollut lukuisia tutkimuksia ja maailman kuuluisimmat lehdet on kehuneet oikeasti sitä ja haukkuneet paskat pumput ja pillerit... Onko kellään oikeesti kokemusta näistä laitteista että onko se totta vai paskapuhetta... olis kiva tietää edes joku jolla sellainen on ja näyttäisi kuvat ennen ja jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu