taitaa muiden merkkien kannalta olla outoa käytöstä, kun esim. sanallisen riitelyn voi kesken lauseen (tullessa joku asia mieleen joka on pitänyt toiselle kertoa)muuttaa yhteiseksi nauruksi tai ihmettelyksi.. jonka jälkeen joko riitelyä ´jatketaan heti tai myöhemmin tai riitely unohdetaan. Samoin molemmat voivat olla samaan aikaan "vuorilla" tai toisen ollessa "vuorilla" toinen osaa olla turhaa änkeämättä ja antaa toiselle rauhan. Ja eihän kummallisuudet siihen lopu. Kertokaa miten teillä muilla. Varsinkin vesimiespareilla?
Kaksi vesimiestä parina, niin ..
3
1233
Vastaukset
- parina
Meillä vesimiehillä ihana yhteinen elämä!
Mies on rakastava ja hellä ja osaa todellakin puhua ja hellitellä sekä arvostaa naistaan. Rakastan tätä kohteliasta ja komeaa miestä sydämestäni. Olen onnekas juuri tämän vesimies-mieheni kanssa. Onnettomia sekoiluja ja kokemuksia minulla on kylmistä ja tunteettomista jousimies- ja oinasmiehistä.
Nyt on elämä tasapainossa ja se todellakin hymyilee meille. Ulkoilemme paljon yhdessä ja teemme kaikkea kivaa. Onnellinen elämä syntyy meillä perusasioista.- aisa
ja haaveissa vasta elämän jakaminen vesimiesmiehen kanssa.kenenkään muun kanssa en ole tullut näin ymmärretyksi,taitaa olla niin,että vesinainen on muille merkeille liian "outo".
- ...oli...
...elämä yhtä helvettiä...2,5v jaksettiin mutta lopulta alkoi olemaan enemmän huonoja kuin hyviä puolia suhteessa.Molemmat petti ja väkivaltaakin oli,mutta silti olimme toistemme parhaita ystäviä..täynnä yllätyksiä oli se suhde.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273525Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142750Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1182682Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1152368Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt161937Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771752Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501668Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261646Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001325- 1441324