Ulvilan murhaaja jäämässä kiinni!
media07
255731
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
elämästä jälleen. Pienet on ympyrät...
tuon perusteella löytyy...että silleenkö?
Ainoa uusi tieto tuossa jutussa oli, että surmapaikan lähistöllä oli nähty vanha Volvo, jonka takaikkunassa on kromattu lista. Tosin tämäkin uutinen taitaa olla jo viikon vanha. Mikä tässä sitten viittaa läpimurtoon, ei oikein selvinnyt..
Se on Varjonmaan Leo Noormarkusta joka tappoi puukolla äijän .Noormankun sairaalan yöhenkilökunta on peloissaan ja huolissaan että jos Leo tulee sinnekin puukkon kanssa riehumaamaan .(toivottavasti ei tule uusia puukkotappoja.Leo pitäisi viedä hänelle ennestään niin tuttuun paikkaan Harjavallan häpeälliseen ja pahanmaineeseen hourulaan,Silloin saisivat Noormarkun ja lähiseutujen pojat ja miehet olla rauhassa hänen sairailta ja inhoittavilta lähentelyyrityksiltään
ei mikään volvo joka on vuoden vanhaa tietoa. poliisilla on toinen ase. mitähän aseita siellä käytettiin?
Siellähän ne oli mainittu tarkemmin.
versiota.
Kertokaahan muillekin köyhille.
Iltalehti rahastaa kerran viikossa kertomalla samat faktat. Poliisin tutkinta ei todellisuudessa ole edennyt mihinkään. Tuosta volvostakin puhuttiin jo pari kuukautta sitten
ainakaan ole aiemmin mainittu.
Joku katkeroitunut on voinut tilata murhaajan Virosta. Ei olisi ensimmäinen kerta. Ikkunan läpi hyppääminen on melkoinen suoritus ja lisäksi on toiminut kylmäverisen ammattimaisesti.
osaa hypätä ikkunan läpi, missä on sellainen temppu tehty, ulvilassako
Hyppäätkö pimeään asuntoon pääedellä aukon läpi, jossa on teräviä särmiä? Voisi vaikka pallit jäädä kyydistä kokemattomalta yrittäjältä.
niinhän tehdään aita hyppy, jalat edellä.
Jalat vedetään ylös hypätessä kyykkyyn ja oikaistaan alastulossa. Rikkoo paksunkin ikkunalasin, koska hypyssä on voimaa ja terävyyttä iskussa. Vartalo tulee perässä, selostus voi kuulostaa hassulta, mutta ei kun näkee käytännössä.
Tässä tapauksessa lienee ollut niin että lasi rikottiin ja sitten mentiin läpi. Tosin rouva muistaa "alamaailman" huhujen mukaan tekijän koon väärin, joten ihan mahdoton ei tuo ylläkuvattu hyppy olisi. Paikallisista "rosvoista" tekijä alkaa silloin F:llä sukunimen osalta.
mentiinkö taloon sisään lasin läpi ? ei siis ovesta kuten olen jostakin lukenut
Rikkoi ensin oven lasin ja hyppäsi sisään, jolloin luokkaantui.
http://www.satakunnankansa.fi/kuvagalleria/img/sahkeet/1/8/1816.jpg
Pahan näköiseltä näyttävät aukon reunat.
helppo avata ovi , vai oliko lukot sellaisia, ettei auennut, osasiko asukkaat pelätä jotakin ?
Ei tappaja voi olla kotimaasta, hänet olisi jo löydetty, vai onko niin läheltä ettei osata hakea. "Pidä ystävät lähellä, mutta viholliset vielä lähempänä".
Merkillinen tapaus, kuten Oriveden nainen. Onko tulevaisuudessa yhä vaikeampaa selvittää rikokset, kuolemat, katoamiset, ym.
Kuvan mukaan ovessa on ollut yksi lukko, joten oven on täytynyt olla takalukittu. Nykymaailmassa siitä ei voi päätellä mitään. Aukon läpi on täytynyt hypätä pää edellä, jota harjoitellaan idässä. En ole nähdyt missään toisin päintehtävää hyppyä, koska tällöin pää ja kaula joutuvat alttiiksi vaaralle. Lisäksi ihmisen jaloilla voi ponnistaa vain eteenpäin. Voimistelijat ovat eriasia, voihan sitä ottaen juosten vauhtia tehdä kaikenlaisia akrobaattihyppyjä.
kenties askeleen ottamalla? Samalla tavalla ikkunastakin voi mennä, jalkaa pitää vähän nostaa ja yläkroppaa kumartaa...
Kyllähän jaloilla voi ponnistaa eteen ja taakse, ylös ja jopa alaskin...
Juuri haarojen kohdalla on paha lasiveitsi. Ei riitä normaalimiehen pallien korkeus ja lisäksi sisään on pitänyt mennä vinottain. Uutisten mukaan oli hypännyt.
muovista puutarhatuolia apunaan. Ikkunan alareuna on senverran korkealla, että vuorenvarmasti olisi repinyt itsensä pahasti, jos olisi ilman koroketta sisään pyrkinyt. Näin poliisi jossain kirjoituksessa kertoi.
nehän pomppivat joka suuntaan, ei tappaja suomalainen ole, olisi jo saatu kiinni. Onko vaimon tekemiset tutkittu, tappaja on joskus lähempänä kuin luullaankaan.
Joissakin kirjoituksissa on mainittu, että vaimo on virolainen. Vaimo kuulemma itsekin loukkaantui pahoin, sai puukon iskusta ilmarinnan. Poliisi on jo varmaankin käynyt lähipiiirin tarkoin läpi, kun tamperelainen töhertäjäkin on ollut pidätettynä. Veikkaan murhaajan löytyvän Virosta. Motiivina lienee kosto jostain. Pitäisi tietää, mitä siellä Ulvilassa on touhuttu.
sehän valaisikin asiaa, eli tekijä löytyy sieltä jostain, jos löytyy !
"Joissakin kirjoituksissa on mainittu, että vaimo on virolainen."
Ei kannata uskoa kaikkea mitä "jossain" on kirjoitettu.