Olemme nuoripari 25kg koira. Minkälaista kanoottia suosittelisitte meille satunnaiseen joella ja järvellä tapahtuvaan lyhyiden välimetkojen melomiseen? Kannattaako Hobby Hallin pelican colorado unohtaa?
Ja jos nurkissasi pyörii ylimääräisia knootteja, voin ostaa kaksikin kappaletta sopuhintaa!
[email protected] (poista kolme xxx:ää!)
Minkälainen inkkari?
5
1831
Vastaukset
- varmaan..
..kannattaa unohtaa ja selailla vaikka wenonah.com. Mun suosikki merkki ja niille on myös Suomalainen maahantuoja. Heron 15 voisi olla sopiva lähtökohta aloittaa harkinta.
- jyrze
Tuo pelican kannattaa unohtaa? johtuuko epäilyksesi myyntipaikasta? perustele ennenkuin tyrmäät.
- tota..
jyrze kirjoitti:
Tuo pelican kannattaa unohtaa? johtuuko epäilyksesi myyntipaikasta? perustele ennenkuin tyrmäät.
..ei se myynti paikasta johdu. Olen itsekin sieltä ostanut. Se on painava ja leveä (hidas) eikä edes halpa. Tehty "tavallisille" ihmisille jotka haluavat muutaman kerran kesässä käydä vähän melomassa eikä siinä mitään. Sen ominaisuudet vaan loppuvat nopeasti jos harrastus innostus jatkuu pidempään. Soutuveneeseen verrattuna tietysti kevyt, mutta jos kokeilisit "kunnollista" kanoottia ja Pelicania edes parin kilometrin matkalla niin ero on huomattava. Toisaalta jos kyllästyt hommaan ja myyt ensi kesänä niin Wenonahilla tulee vähemmän tappiota.
- Hinta / Laatu
Itsellä vastaavassa käytössä colorado ja täysin tyytyväinen. Ei ole kokemusta arvokkaammista polyeteeni kanooteista, mutta päihittää mennen tullen painavat ja kolhiintuvat lasikuitukiulut.
Pelican on kevyt ja tosi kestävä kuormajuhta..- kalle2
Meillä on hankittu taloyhtiöön tuollainen, useamman asunnon käyttöön ja ainakin testikäytön jälkeen tuntuu erittäin passelilta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?931851- 851292
- 1101143
- 761027
- 113961
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36772
- 47771
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48731- 33693