Elikkä pitäisi poikaystävälle keksiä lakkiaislahja, mutta ideat on hieman vähissä. Hän ei nimittäin halua koruja eikä kello tai muuta vastaavaa.. Eikä itse osaa toivoakaan mitään. Ehdotti, että mennään yhdessä ostamaan esim. paita, mutta mielestäni se ei oikein sovi ylioppilaslahjaksi... Kohta alkaa tulla kiire. Ideoita?
Ylioppilaslahja poikaystävälle
diiv
32463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla on ihan sama ongelma! Haluaisin antaa jotain ikimuistoista kuitenkin.. Ajattelin itse, että suunnittelen jonkun viikonlopun esimerkiksi jossakin kylpylähotellissa, jossa voidaan sitten yhdessä rentoutua ja mennä kaikkiin hoitoihin yms. Musta sellanen olisi ainakin kaikista mukavinta saada poikaystävältä.. :) Kirjoit ajos keksit jotain muut akivaa!
Tilasin itse kuohuviinilasin, jossa on ylioppilaslakin kuva ja ruusu, ylioppilaan nimi ja lakkiaispäivämäärä. Edullinen, ikimuistettava ja mieleinen lahja, aivan varmasti! Käy googlaamassa Posliinitori (löytyy Malmilta ja sivuilla esimerkkejä ihanista laseista). Suosittelen lämpimästi!
Mene Ideaparkkiin.Löysin sieltä TeeGee sisustuksesta tosi yksilölliset lahjat:
tytölle persoonallinen koriste/tarjoiluasetelman ( ruotsalaistaiteilijan suunnittelema)ja yhdelle pojalle aidon intialainen norsun ( puuta) ja toiselle pojalle suomalaisen taiteilijan tekemän " kirja taulun" ( taulussa on todella kirja) Olisi siellä ollut myös kirja lamppu, jossa oli viulun jousi Ei ollut musiikki ihmisiä lahjan saajat.
haku kannatti