Micraan tuli yllättäen sellainen vika, että iskee startti tyhjää kun koittaa sähköllä startata ja kun mäkistartilla käynnistää,niin käy hassusti (joku outu sivuääni) eikä meinaa pysyä käynnissä. Veikkauksia, missä vika mahtaa olla? kysessä on vm. -93 oleva 1.3 litraisella bensakoneella varustettu vehje.
startti iskee tyhjää ja käynti epätasaista
häsä
1
558
Vastaukset
- peejii2
Micrassa on aika yleinen vika, että vauhtipyörän hammasratas kuluu startin kohdalta. Moottorilla kun on taipumus aina pysähtyä samaan asentoon. Irroita startti, ja katso hammasrattaan kunto. Pienenä apuna starttiin on, että työnnät autoa vaihde päällä puoli metriä, jotta startin kohdalle tulee ehjä kohta hammasrattaasta, ja starttaus onnistuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2154168Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692675Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932391- 472323
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321551Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5301347Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 571300
- 751263
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251176