kun asialehdistä ei enää pyydetä haastatteluja.
Julkisuushimoinen pikkujulkkis lähtee lopuksi kaikkeen mihin pyydetään kun ei pysty enää valikoimaan, eli pitämään julkista tasoaan yllä.
Rupulijututkin harvenevat pikkuhiljaa, kun ketään ei jaksa kiinnostaa ikuisesti sama tahkoaminen.
Julkisuushimoinen pikkujulkkis lähtee lopuksi kaikkeen mihin pyydetään kun ei pysty enää valikoimaan, eli pitämään julkista tasoaan yllä.
Rupulijututkin harvenevat pikkuhiljaa, kun ketään ei jaksa kiinnostaa ikuisesti sama tahkoaminen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
voi myöskin syyllistyä ylilyöntiin. Muistatteko Morrisonin? Paljasteli itseään, kun ei enää tiennyt, kuinka yleisöään viihdyttäisi. Julkisuus on julmaa.
Nousu -ja laskusuhdanteista, suhteesta riippuen. =)
Julkisuus on huumetta, se sekoittaa pään liian suurina annoksina nautittuna. Liika henkilöjulkisuus tekee kärsiviä, säälittäviä ihmisiä, sellaista kohtaloa ei toivoisi kenellekään.
Tuskinpa Britneykään niin nopeasti tasapainoon pääsi hoitolasta huolimatta, johan se taas sekoilee. Pitkä terapia ja muutaman vuoden loma toisi ehkä parantavan tuloksen.
julkisuus päättyy, tulee tyhjiö. Monet huippu-urheilijat eivät kestä mitättömyyttä, ja elämä menee raiteiltaan. Sitten keksitään aina vaan hurjimpia juttuja, että pysyisi otsikoissa.
koko bändi ovat asiasta erimieltä!
Tapahtuiko noin todella? Vai ylilöikö jenkki poliisien moraali silloin kun vasta vesiraja alkoi lannefarkuista häämöttää?
Pikkujulkis?????
Viihdekäytöstä se alkaa ja johtaa tuhoon. Lopuksi rankkaa ja yksinäistä elämää massojen ympäröimänä. Raskas työ vaatii raskaat huvit,
Morrison kuoli muistaakseni huumeisiin.
kuolitodistuksen mukaan sydäriin hotellissa.
Ja toisten mukaan bileissä kantakapakissaan.
Tyttöystävän mukaan kylppärissä.
Joten kenkään muisti ei pelaa siinä missä ja miten kuoli. Oletettavaa on viina ja huumeet, mutta kukaan ei tiedä ja tieto ja oletus ovat eriasioita.
pikkujulkkis. Mutta kaikki suuretkin julkkikset ovat seonneet lopulta. Elvis ym. Ehkä pikkujulkkis selviää helpommalla ja pystyy elämään vielä tavallistakin elämää?
lopulta seonneet? Ei pidä paikkaansa!
Ja oudosti käyttäytyviä.
takaa, koskien julkkiksia, kertoo mitä hassuimmista hörhöilyistä. Vaikka rahaa olisi kuinka paljon, mutta elämä ei maistu!
kuvitelkaa ryömivää julkkia kolkuttelemassa asialehden ovea.
ovivahti sanoo: "teistä ei enää tehdä juttuja"
ja pamauttaa oven kiinni.
julkisriipat soittelee lehdille ja tarjoavat itseään , yrittävät keksiä hölmöjäkin aiheita, joilla pääsis otsikkoon.
kamalan noloa tulla torjutuksi.
eiliseen "20-senttiä ei ole tarpeeksi pitkä" -uutiseen?
pitkä?
seksipalstoilla niin harvalla suomalaisella miehellä on noin lyhyt ja paksuutta kaikilla on vähintään 5 cm.
Poikain jutut on juttui, niin tämäkin :)
Mutta pippelin mittaamista olen aina ihmetellyt. Ovatko mittamiehet ja -naiset heikkoitsetuntoisia? Miksi pippeliä yleensä mittaillaan? Alushousuthan on mitoitettu vyötärö/reisikoolla.
Mittailijat ja mittatuloksen kertojat vasta hölmöjä ovatkin. Mies tietää pippelin pituuden ja paksuuden, mutta ei yläpäänsä ympärysmittaa saati kaulan.
Asialehdissä harvemmin kirjoitellaan julkkiksista.
Hesari, Taloussanomat...jne. ja on oikeastaan helpompi mainita se lehti, missä ei ole ollut haastatteluja ja kirjoituksia. En tiedä yhtään lehteä, jossa ei ole ollut. Paikallisissa pikkulehdissäkin kirjoituksia, yleisöosastohaukkumisia jne.
Asialehtiä ei siis ole enää olemassa.
Lehti ei enää myy, jos ei ole näitä päivän julkisjuttuja. Mitä se kertoo meistä lukijoista?
ostamatta olen jättänyt monta kertaa.