Tulennielijästä!!

-cvalda-

Katsoiko kukaan ma 14.4. elokuvaa Tulennielijä tv ykköseltä? Mitä mieltä olitte?

6

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • make

      kiva et tulee välillä vähän erilaisiakin juttuja tv:stä. jenkki paskaa tulee ihan liikaa.

    • Anonyymi

      Jenkkipaskasta samaa mieltä, mutta Tulennielijä on kovin tekotaiteellinen ja laahaava kammotus. Honkasalon muut elokuvat ovat olleet hyviä.

    • Anonyymi

      Honkasalolta löytyy erittäin hienoja elokuvia ja sitten myös ihan toista laitaa, kuten nostalgialla ja imelähköllä tunteellisisuudella kuormitetut Tulennielijät, sekä Orenda. Saisio-liitännäinen ei mielestäni sovi Honkasalon ilmaisuun ollenkaan, ei ainakaan noissa e.m. kahdessa.
      On helppo huomata, että esim. Orendaa hehkutetaan tekijöiden aseman kautta. Tällainen ei vie alaa eteenpäin, mutta pelistähän näissäkin asioissa on kyse ja siitä, että tietyt piirit ovat loukkaamattomia.

    • Anonyymi

      Orenda oli kuin olisi tulta niellyt. Kamalaa tekotaiteellista paatosta. Suuret nimet, hirveä lopputulos.

    • Anonyymi

      Orendan täytyy olla parodia syvällisyydestä, äärimmäinen patetia ja koko aja toistuvat kliseet saivat ainakin minut nauramaan. Ehkä tekijöitäkin naurattaa se, että suuri uskollinen yleisö pitää tuota vakavana elokuvana.
      No ainakin tuotantoyhtiötä naurattaa, hehän tekevät bisnestä ja valtio (SES) peesasi tätäkin hanketta lähes miljoonan yritystuella.

    • Anonyymi

      Tuo Orenda on työnnetty joka paikkaan, sanoin sahtielokuva. Kumpikaan ei ole kovin kummoinen, mutta moukat tykkää kännisekoilusta ja mukataiteesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      98
      1653
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      425
      1057
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      972
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      792
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      772
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      81
      699
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe