Olen poikki

Eräs läheiseni kuolee pian. Ei mitään enää tehtävissä, sairaus vie mukanaan. Tuntuu, etten jaksa ennää itsekään. Pitäisi hautajaisia alkaa järjestämään, mutta voimat eivät riitä siihenkään. Olen ihan loppu!
2359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

apua lääkäriltä.hautajaisten järjestelyn voit antaa hautaustoimiston tehtäväksi.Voimia sinulle

Äänestä
  • Et maininnut kohtalokkaan sairauden laatua, mutta syöpäpotilaiden sivulta http://www.cancer.fi/keskustelut/ (Lähipiirissä syöpäpotilas) varmaan saisit vertaistukea, jos kyseessä on syöpä. Ja vaikkei olisikaan. Itse sairastin syöpää ja lueskelin paljon noita kirjoituksia. Pystyi asennoitumaan omaistenkin asemaan paremmin. Voimia ja jaksamista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei jaksa enää kirjoitti:

Eräs läheiseni kuolee pian. Ei mitään enää tehtävissä, sairaus vie mukanaan. Tuntuu, etten jaksa ennää itsekään. Pitäisi hautajaisia alkaa järjestämään, mutta voimat eivät riitä siihenkään. Olen ihan loppu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu