Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Työnnön syvyys ja "tarkkuus"

Mistä tietää mikä on naiselle sopivin peniksen työnnön syvyys? Mistä tietää olevansa naisen mieltymyksen mukaisessa syvimmässä kohdassa, ja mistä tietää ettei pidä käyttää enää ulompana?

Supistuuko tms. pillu jotenkin tietyllä tavalla ylä- ja alarajoilla?

Kuinka paljon naisen mielestä pitää olla cm-eroa työnnön ylä- ja alarajoilla, tai mistä mihin työnnön pitää liikkua?

Pitääkö parin ensimmäisellä nainnilla miehen kalibroida työntönsä kysymällä, "sano "hep" kun se on tarpeeksi pohjassa" ja "sano "hep" kun on sopivan paljon ulompana uuteen työntöön" ?

Kuinka tarkasti kohdat ovat samoja yhdellä parilla eli kuinka paljon saa tulla heittoa ennen kuin naisen nautinto vähenee?

Ajattelin tehdä jotenkin näin, mutta kuulostaako se naisesta omituiselta jos kyselen tällaisia?
2015478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

INSINJÖÖRI??

Äänestä
  • mun piti just kysyä tolta tota samaa

    Äänestä

  • ensin kirjoitti:

    mun piti just kysyä tolta tota samaa

    vähänkö repesin "insinööri". todellakin :)siltä kuulostaa. x) lol lol :)

    Äänestä

  • ..vai oliko se sanat:)
    saatana ku jotkut asiast tehdään vaikeex..vaikutti ihan tekniikan mailmalta.

    Äänestä

hullu? ;)

Äänestä

Vappuna voimaantulleen lain mukaan kulli on kalibroitava naiselle sopivaksi sakon, törkeissä tapauksissa vankeuden uhalla. Jos vaihtaa naista, on kalibroitava uudelleen.
Toimenpiteen hoitaa Suomen Standardointiliitto Meilahden sairaalan avustamana Helsingissä.
Siis nainen mukaan ja matkaan!
Varaa aika nopeasti, jonot ovat pitkät!

Äänestä
  • Usein kun nain. Pidä täysin pohjassa jonkinaikaa. Se jos mikä tekee munan juureen hyvää. Varsinkin kun nainen alkaa saada orgut. Silloi painaa pohjaan ja pitää. Usein olen huomannut kuinka naiset huutavat todella lujaa. Tunnen myös tuolloin puristukset parhaiten kalun juuressa. Suosittelen tätä konstia.

    Äänestä

Työntöjä 3Hz taajuudella eli 3 kertaa sekunnissa ensimmäiset 120s. Sitten taajuuden muutos neljään herziin. Kun mälli lentää, heppi heti ulos ja tupakalle. Näin nainen tietää mitä saa ja oppii sovittamaan mielikuvituksensa siten, että orkut tulee ajallaan.

Katsekontaktilla, partnerilla tai muulla ei ole väliä. Pääasia että akti on rytmitetty oikein edellyttäen että kyse on ihmisnaaraasta. Kanalassa ja sikalassa toimitaan toisin. Ai niin, ei esileillejä, vaan aloitus kuivalta pillulta, ettei nainen nauti liikaa.

Äänestä
  • Jos multa kysyttäis tollasta niin alkais paikat kylmetä.. Tuollainen vie helposti spontaaniuden ja seksikkyyden pois pelistä. Sitähän normaalisti ei haluta... :P

    Äänestä

  • Kuulostaa täsmälleen yhtä kiihottavalta kuin Maolin taulukkokirja.

    Kiitos hyvistä nauruista!

    Äänestä

Seksi on nautintoa, ei matematiikkaa.

Seuraavan kerran jätä (rako)mitta ja laskin kotiin, ja tunnustele, kuulostele ja kysele miltä naisesta tuntuu.

Äänestä
  • "Seuraavan kerran jätä (rako)mitta ja laskin kotiin, ja tunnustele, kuulostele ja kysele miltä naisesta tuntuu. "

    Kysyä oli tarkoitus. Sanamuodot alkup. viestissä olivat ehkä huonot itse tilanteeseen, mutta itse asia tuli kai selväksi lukijoille TÄLLÄ FOORUMILLA.

    En tiedä osaanko tunnustella ja kuulostella työnnön oikeaa vaihteluväliä, joten pitää kysyä kuulostelusta ja tunnustelusta TÄÄLLÄ ja pitää kysyä itse tilanteessa naiselta.

    hmm... olisiko ratkaisu kysymysten epäromanttisuuteen se, että selittää ja kysyy näitä asioita vaatteet päällä kauan ennen naimista?

    Yritin omaltakin hihitykseltäni tarkastella tieteellisestä näkökulmasta sitä kysymystä peniksen liikkeestä pillussa, koska vastaus voi kohta olla tärkeä jos pääsen tuottamaan nautintoa naiselle kosketuksellani (tai ainakin yrittämään sitä...).

    Jos ihmiset jaksaisivat suhtautua kaikkeen edes välillä objektiivisesti ja tieteellisesti, maailma olisi parempi.

    ps.
    Kysymys insinööriydestäni on tulkinnanvarainen.

    Äänestä

sillätavoin alkuperäisestä kirjoituksesta ja ajatuksista sen taustalla. Liian tarkkoja laskelmia tuskin kukaan tekee naisen herkimpien kohteiden sijainnista, mutta näin naisena ajateltuna tuntui kivalta, että mies on halukas nimenomaan tuottamaan naiselle nautintoa. Sehän kai tarkoituskin.
Ja kyllä naiselle, itelle ainakin on paljonkin merkitystä miten penistä sisällä liikutellaan ja miten syvällä. lihakset supistelevat ihan eri tavoin. liian syällä alkaa tuntua tukalalta ja paikat jotenkin vain turtuvat, ehkä jännityksestäkin kun pelkää ettei jopa satu. Siinä ei supisteluja hyvin tunne. Oikeaan kohtaan peniksen hieroessa alkaa emätin supistella ja puristua kalun ympärille. mahdoton sanoa mittoja, jokainen kai oma yksilönsä näissä asioissa. Kuulostelemalla kumppania herkät kohdat löytyvät kyllä. Enkä usko tunnelman siitä mitenkään kärsivän vaikka kysyisi suoraan. "Tuntuuko hyvältä näin?" Aikuiset ihmiset kestävät keskustelua seksin aikana myös ja uuden kumppanin kanssa jopa suotavaa kun toista opettelee tuntemaan.

Äänestä

naisen emättimen herkin alue on ensimmäinen kolmannes.

Äänestä

Ootko sä insinööri?

Äänestä
  • Insinöörikö? Naurettava ajatus. Ainakin ns. pikkuinssit on hyvin käytännönläheistä porukkaa, veikkaan etttä aloittaja on humanisti

    Äänestä

  • Ei kyllä ole kirjoitti:

    Insinöörikö? Naurettava ajatus. Ainakin ns. pikkuinssit on hyvin käytännönläheistä porukkaa, veikkaan etttä aloittaja on humanisti

    Humanisti ei tuollaisia ohjeita tai sääntöjä ole eläissään lukenut tai pohtinut. Kyllä se insinööri takuulla on.

    JOku humanisti voisi retkahtaa mieluummin tantraseksiin. :-)

    Äänestä

  • Ei kyllä ole kirjoitti:

    Insinöörikö? Naurettava ajatus. Ainakin ns. pikkuinssit on hyvin käytännönläheistä porukkaa, veikkaan etttä aloittaja on humanisti

    Siis toihan just sitä, mitä se inssien käytännöläheisyys on. Mittaamisia, kulmia, oikeita ulostuloaukkoja ja laskettavia keskimääräisiä hyvän toiminan mukaisia tapoja. Minusta tuo on hauska ja hellyttävä, voisin vaikka lähteä mukaan huutamaankin sitä hep. :-)

    Humanisti ajattelisi teorioita (eli onko tantraseksi ajatuksena ja tyylinä hyvä) ja kokonaisvaltaisuuksia.

    Äänestä

Kiva, että mies pohtii asiaa naisen kannalta.

Itse pidän kaikenlaisesta. Vaihtelu on mukavaa. Joskus sekin on kiihottavaa, jos menee vain 1 cm sisälle ja taas pois ;) Toisinaan syvälle, jolloin haluan tuntea kivekset ym ihollani myös :)

Nainen kyllä varmasti sanoo, jos osuu "pohjaan" kohdunsuulle, että sattuu.

Äänestä

Oletpas saanut paljon risuja, onneksi naiset suhtautuivat paremmin kysymykseesi. Itsekin halusin vastata.

Omalla kohdallani syvin kohta on vasta pohjassa, eli siis kohdunsuun edessä. Nautin jumalattomasti, kun mies työntyy sinne asti, ja suorastaan ulisen siitä hieman kivuliaastakin nautinnosta. Silloin tuntuu, että on täynnä miestä. Jotkut eivät tunne muuta kuin sen kivun, itse taas nautin siitä, jos vähän nipistää ja viiltää.

Oletko kuullut, että on kolmenlaisia tapoja, kuinka nainen saa nautintoa. Luin juuri lehdestä, että puhtaasti fyysiseltä puolelta tarkasteltuna
naisten anatomia voi olla orgasmikokemuksessa kosketus-, venytys- tai
värinäreseptoripainotteinen. Kaikkihan noista tuntuvat hyvältä, mutta
itseäni eniten kiihottaa juuri tuo venytyspainotteisuus. Eli ne syvyysmitat, joita pohdit, eivät ole kovinkaan tärkeitä.. sanoisin jopa että unoha koko juttu työntöjen syvyyksien kyselyistä.

Niinhän se menee, että mitä nopeammin naidaan, niin sen lyhyemmäksi sisään-ulos-liike muuttuu, ja kun vauhtia hiljennetään, niin penis ehtii liukumaan syvemmälle ja taas takaisin pimpin suulle.

Pimppi on elastinen ja myötäilee peniksen vahvuuden mukaan, olipa sitten paksu tai vähän ohuempi. Itselläni pimppi supistelee vasta orgasmissa, ja silloin tuntuu parhaimmalta, jos kalu on todella syvällä sisälläni.

ps. älä unohda missään nimessä nainnin/rakastelun ohella hyväillä ja hieroa naisen klitorista.. ilman sitä toooodella harva saa orkun

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harri M kirjoitti:

Mistä tietää mikä on naiselle sopivin peniksen työnnön syvyys? Mistä tietää olevansa naisen mieltymyksen mukaisessa syvimmässä kohdassa, ja mistä tietää ettei pidä käyttää enää ulompana?

Supistuuko tms. pillu jotenkin tietyllä tavalla ylä- ja alarajoilla?

Kuinka paljon naisen mielestä pitää olla cm-eroa työnnön ylä- ja alarajoilla, tai mistä mihin työnnön pitää liikkua?

Pitääkö parin ensimmäisellä nainnilla miehen kalibroida työntönsä kysymällä, "sano "hep" kun se on tarpeeksi pohjassa" ja "sano "hep" kun on sopivan paljon ulompana uuteen työntöön" ?

Kuinka tarkasti kohdat ovat samoja yhdellä parilla eli kuinka paljon saa tulla heittoa ennen kuin naisen nautinto vähenee?

Ajattelin tehdä jotenkin näin, mutta kuulostaako se naisesta omituiselta jos kyselen tällaisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu