Nyt on mitta täys tätä pelleilyä. En tiedä onko tässä kukaan täysin tietävä mut vastuullisena pidän kaupungin edestusta tässä asiassa. Kirjoitin aiemmin vieväni työt ja työpaikat muualle ja tänään sain varmuuden että on sitä elämää muuallakin. Avosylin otetaan vastaan työpaikat ja toimiva yritys. Ei tätä epätietoisuutta kukaan jaksa. En olisi uskonut tätä päivää tulevan et täältä lähden vielä työelämään muualle. Muualla sentään ihmisiä kuunnellaan ja asioista jutellaan. Tätä kuuluisaa pyhäjärven kateuttako tämä onkin. Ettei vaan toinen olisi oikeassa... juu en minä jaksa enempää selitellä, sen aika on ollut jo.
Hyvää kesää teille.
Hyvää kesää teille.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kiva kun kävit, kivempi kun lähit.. Mutta tuutko takas jos kiuruveteen liitytään?
Me, ja tuhannet muut samoin ajattelevat olemme täällä. Vain harvat haluaa kuntaliitosta, jos sen vuoksi oot lähdössä. Emme luovuta vaan taistelemme!
Olin itsekin aiemmin antamassa periksi, mutta nähtyäni PRO-pyhäjärven syntyvän ja lisäksi valtavat joukot, joilla on samat ajatukset tästä touhusta, halusin jäädä vielä katsomaan kuinka käy!
lähdetään jos kuntaliitos tulee, mutta katotaan ensin. Ensi ma 28.5. on valtuustossa kansanäänestyspäätös. Tulkaa mielenosoitukseen sitä ennen kello 17.
Kyselty ja neuvoteltu että siirretään toiminta muualle jos tulee liitos.
Kyllä tuo näyttää siltä että täältä lähdetään ja viedään yritys muualle.
Toivotan kaikille Oikein Hyvää Kesää minun puolestakin.
Ihmeitä tapahtuu. Nyt on sellaiset porukat liikkeellä, että valtuuston ON kuunneltava. Jolleivat kuule, kaivavat maata jalkojensa alla!
Täällä ei pärjää kuin puliukot. Yrittäjämyönteisyyttä tällä kyläpahasella ei ole ollut eikä tule olemaan.Suuret työllistäjät on työnnetty muihin kuntiin.Vierasta sikaa ei lihoteta ja päättäjät kyllä tietää sen että moni yritys menee muualle. Kun haluavat alasajon, niin saavat mitä ovat tilanneet. Tästä tulee sivukyläpahanen jossa asuu muutama vanhus ja jokunen lapsiperhe. Niin hyvää kesää vain ja onnellista liitto-odotusta.