Kurssille

Onko kenelläkään ollut edes osan kurssimaksun maksajana taksiyrittäjä?
Itse olisin halukas ajamaan taksia, mutta työttömän kukkarossa tuo kurssihinta (3x170e) tuntuu isolta.
Että onko niitä töitä sitten varmasti täällä Oulussakin?
1431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mieluimmin työtön kuin taksikuski

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menossa kirjoitti:

Onko kenelläkään ollut edes osan kurssimaksun maksajana taksiyrittäjä?
Itse olisin halukas ajamaan taksia, mutta työttömän kukkarossa tuo kurssihinta (3x170e) tuntuu isolta.
Että onko niitä töitä sitten varmasti täällä Oulussakin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu