kaksi kuoli

liikenne sääntöjen takia ,kun henkilöauton on pakko ohittaa!kuorma-auto?.eikö voitaisi nostaa rekkojen nopeudet sataseen.
101823
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Nii että eikö rekkapenat joutaisi autokoulun penkille liikennesääntöjä kertaamaan.

Ehkä ei tähän tapaukseen liity, mutta "ammattimiehiltä" näkee niin surkeita suorituksia päivittäin ettei uskoisikaan. :/

Äänestä
  • Niin ja henkilöautoilijoilta/B-kortillisilta vielä surkeampia suorituksia...johan sen osottaa tuo aamullinen ohituskolari, mitä vittua siellä päässä oikein liikkuu...

    Äänestä

  • kuskeja on monenlaisia,mutta jos laki suosii turhia ohituksia on jotain paljon pielessä.joku ihmetteli automerkkejä miten muka liittyy siihen osaako ajaa,ei mitenkään!autokoulu ei ole opettanut yhtään kuskia ajaamaan,se opettaa ensi askeleet.sen jälkeen liikenne opettaa?

    Äänestä

  • joku vaan kirjoitti:

    kuskeja on monenlaisia,mutta jos laki suosii turhia ohituksia on jotain paljon pielessä.joku ihmetteli automerkkejä miten muka liittyy siihen osaako ajaa,ei mitenkään!autokoulu ei ole opettanut yhtään kuskia ajaamaan,se opettaa ensi askeleet.sen jälkeen liikenne opettaa?

    sillä ei paljoa voita kun ohittaa rekka-auton. se on ihan sama pitkässä jonossakin turvata vain sen jonon meno eteenpäin, aivan typerää lähteä ohittelemaan, voitat ehkä pari minuuttia,jotain helvetin hyötyä??

    Äänestä

Tarpeettomia ohituksia kannattaa välttää,muuten
minkä merkkisiä kolariautot ovat olleet?
Taitoa muuten tarvitaan siihenkin, että osaa
ajaa jonossa 80 km/h pitkänkin pätkän.

Äänestä

Kyllä suututtaa taas nämä sokkona ohi painavat siat. Taas joutui syytön vastaantulija kärsimään kun hätähousu öykkärisialla oli muka kiire hautajaisiinsa.

Kaikkis saatanoita se *yrpä tänne maailmaan sylkee.

Äänestä

teiden varsille. Niillä nämä onnettomuuden estetään.

Äänestä
  • "Lisää peltipoliiseja teiden varsille. Niillä nämä onnettomuuden estetään."

    Toivottavasti tuossa toteamuksessa oli sarkasmia mukana.

    Nykyinen liikennepolitiikka on siis sitä, että jos alaikäinen ja ajo-oikeudeton narkkari "ottaa luvatta haltuun" katsastamattoman ja ajokunnottoman auton, ja ajaa 3 promillen kännissä sileillä kesärenkailla 150 km/h sateisessa mutkassa päin kallioseinää, niin ensimmäisenä lasketaan kyseisen tien nopeusrajoitusta ja tuodaan paikalle liikennevalvontakamera. Tiestä on tullut tilastojen mukaan onnettomuusaltis - ja jotain pitää tehdä.

    Juttu ei naurata, koska se on oikeasti Suomen nykyistä liikenneturvallisuuspolitiikkaa. Näinkö turvallisuus paranee teillämme?

    Äänestä

kuoli.runkkariohittelija jouti kyllä mennäkkii.

Äänestä
  • Ei se nyt ihan noinkaan ole, onhan se valitettavaa että noin käy mutta kuitenkin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku vaan kirjoitti:

liikenne sääntöjen takia ,kun henkilöauton on pakko ohittaa!kuorma-auto?.eikö voitaisi nostaa rekkojen nopeudet sataseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu