Revontulia, sähköenergiaa suhteen välissä

maagista ja mysteeristä voimaa

Vesimmiesnaisena tiedän heti 2:ssa sekunnissa ensimmäisestä katsekontaktista toiseen, tulenko toimeen hänen kanssaan vai en, mitä toinen viestittää minulle silmillään ja bodyllaan ja kuinka mielenkiintoinen hän on, jos on, kiinnostun. Vaikka olisin 10 m päässä ja katse kohtaa, siinä on heti sähköimpulsseja, mysteeristä energiaa, kuin revontulia kulkisi meidän kahden välillä, myös seksuaalisuus energia,voima ja hormoonit toimii näin jos on tarpeeksi mielenkiintoinen ihminen kyseessä. Tavalliset massaihmiset, nuoleskelijat, "näkymättömät" ihmiset joissa ei ole tiettyä enegriaa mikä lähtee voimalla liikkeelle, eivät todellakaan kiinnosta. Meillä on tietynlainen ylimääräinen vaisto asioissa joka toimii suhteessa.. En vois mennä sänkyyn jonkun kanssa vain mennäkseni ja yrittää teeskennellä, että ot ihan ok, mutta..jotain susta puuttuu..se sisäinen "elämä" itsessäsi.. kylmä kuori ei kiinnosta vaan..

4

880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nsh

      Heips joskus olen pohtinut asiaa että olenko omituinen koska tunnen samoin kun sinä. Mutta ehkä se kuuluu veskareille että tuntee sen magian. Mistään ei tule mitään jos ei ole sitä magiaa. Sen tuntee heti.

      • ntj

        Heih..minulla on ihan sama. on se vaan huikee tunne kun tulee päälle, vaikka aika harvoin tuleekin..kranttu olen :D


      • nsh
        ntj kirjoitti:

        Heih..minulla on ihan sama. on se vaan huikee tunne kun tulee päälle, vaikka aika harvoin tuleekin..kranttu olen :D

        Kiva kuulla että ollaan vielä kranttuja me joilla magia toimii. Itse olen kanssa tosi kranttu. Tosi harvoin kolahtaa mutta sitten kun kolahtaa niin se on tosi upeeta... Hauskaa kesää kaikille veskari naisille.


    • vesimiesnainen*

      Ihan sama juttu minulla. Minua ei kiinnosta ns. hyvännäköiset massaihmiset, vaan joku muiden mielestä "ruma" ihminen saattaa olla mielestäni aivan vastustamaton. Joskus vaan tulee sellainen tunne, että "tuon ihmisen kanssa tulee toimeen" tai "tuo ihminen on tosi viehättävä". Jotenkin sen vaan näkee ihmisestä heti, että onko hänessä muutakin kuin se komea/kaunis ulkokuori. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2522
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2217
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2121
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      9
      2062
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1993
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1895
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      597
      1889
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      40
      1447
    Aihe