Sanokaa Egonistit, Jäbä45:set ja muut Halosen kritiiköttömät palvojat, Halosen USA:n matka epäonnistui täydellisesti ja oli hänelle todellinen nöyryytys. Se, että samaan aikaan USA:ssa vierailevat Suomen ja Ruotsin johtajat ja toisen USA:n presidentti kelpuuttaa Valkoiseen taloon ja toista ei, on tälle toiselle pettymys ja edustamalleen maalle karvas tappio. Halonen kärsi USA:n matkallaan niin suuren arvovaltatappion, että hän ei siitä toivu. Reinfeldtin pääsy Valkoiseen taloon on nöyryyttävä Halosen kannalta ja varsinkin senkin vuoksi, että edustajainhuoneen puhemies Nancy Pelosikin tapasi Reinfeldtin, mutta yllätys yllätys ei Halosta. Halosen nöyryytys oli siis kaksinkertainen nöyryytys.
Halosen USA:n matka epäonnistui
täydellisesti!
5558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asiallinen kysymys, miksi Jäbä45 palvoo Halosta niin kritiikittömästi?
kun tuollaisia aloituksia ??
halosen matkan tarkoitus oli:
Presidentti Halonen osallistuu The American Scandinavian Foundation -säätiön vuosijuhlaan perjantaina 18.5. Presidentti Halonen tapaa New Yorkissa myös YK:n pääsihteerin Ban Ki-Moonin sekä amerikkalaisten ulkopolitiikan tutkimuslaitosten edustajia.
Fredrik Reinfeldt oli Valkoisessa talossa 14.5, Halonen matkusti Usaan vasta 16.5, joten eivät tietenkään olleet siellä yhtäaikaa, ja vaikka Bush on epäsuosittu niin maailmalla kuin kotimaassaankin, lienee hänellä jotakin tehtävää, jos ehtii yhden maan johtajan viikossa sotimiseltaan tapaamaan, ei ole automaatio että ehtisi myös naapuri maiden johtajat tapaamaan samalla viikolla.
Kuten Halonen sanoi, on aivan selvää että uusia maiden johtajia kuuluukin tavata, Halonenhan tapaa Bushin maailmalla vähän väliä.
Kun pitää riman riittävän alhaalla, ei voi koskaan epäonnistua.
http://jaskabk.wordpress.com/2007/05/19/halosta-ei-jenkeissa-tavata/
onneksi on kommarimaita kuten ciile!