Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

kuukausituloni

saan Suomen valtiolta kuukaudessa tilille noin 800 euroa joista laitan veikkaukseen noin 200 euroa ja voitan noin 2000 euroa joka kuukausi.

kiva elämä
4428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

miks sun pitää valtion tuesta pistää veikkaukseen 200 euroa, jos kerran saat joka kuukausi 2000euroa sieltä, sullahan on jo valmiiksi tilillä vaikka kuinka paljon hilloa...

Äänestä

Nyt on Blue World-joulupukki-veikkajaguru sekaisin kuin seinäkello.

Äänestä
  • Nimittäin Westi

    Äänestä

  • joukosta kirjoitti:

    Nimittäin Westi

    Eli Tepi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veikkaajaguru kirjoitti:

saan Suomen valtiolta kuukaudessa tilille noin 800 euroa joista laitan veikkaukseen noin 200 euroa ja voitan noin 2000 euroa joka kuukausi.

kiva elämä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu