Onpas

hiljaiseksi tämä palsta.Taitaa kaikki olla jo niin syvällä vippi suossa, ettei jaksa enää tänne kirjoittaa tai sitten jokainen on jo saanut itsensä vippikierteestä pois.
4921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juuri äsken maksoin kaiken paskan pois.. ilman pankin kulutusluottoa siihen en pystynyt, mutta parempi tämäkin! JA EI ENÄÄ IKÄNÄ!!!

Äänestä

hiljaista tosissaan on. Luulen että ei enää riitä energiaa kirjoitteluun kun pitää laskujen kanssa taistella päivästä toiseen. Itsellä ainakin näin on.. Uusia paikkojakaan ei enää tule, ainakaan sellaisia, jotka eivät olisi kytköksissä vanhoihin vippifirmoihin ja heidän asiakastietoihin. Eli uudet paikatkaan ei enää jaksa kiinnostusta herättää. Pitää vaan joku keino keksiä päästä tästä suosta pois.. Täytyy kyllä sanoa, että on tosi hyvä juttu että ei saa enää lainaa niistä paikoista, joista on menny laina perintään...

Äänestä
  • vihdoin pääsin syvältä vippisuosta poissa, piti vain ottaa isompi kulutusluotto pankista ja pums, 3000€ vipit pois ja 2000€ ge-money pois ja 1000€ hetilaina pois, enään maksan yhtä lainaa poissa, eikä mennyt luottotiedot. jihuu, ens yönä vois saada jo untakin pitkästä aikaa:)

    Äänestä

nuo UUSI paikka auennut -viestit kuitenkin kummasti pistää ihmiset liikkeelle...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mennyt kirjoitti:

hiljaiseksi tämä palsta.Taitaa kaikki olla jo niin syvällä vippi suossa, ettei jaksa enää tänne kirjoittaa tai sitten jokainen on jo saanut itsensä vippikierteestä pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu