meillä

ei äksönia ole

Olemme olleet mieheni kanssa yhdessä 3 ja 1/2 vuotta. Viimeiset kaksi vuotta ongelmana on ollut se, että mieheltä ei tule. Seisoo komeasti ja koska vain, mutta ulosanti on huono. Alkuun syytimme mieheni aloittamaa lääkitystä, mutta nyt en enää tiedä. Olen huomannut, että en edes halua seksiä, hoidan homman mieluiten yksin. Viimeksi kun yritimme, oli se sellaista kaaosta että viimeisetkin halut menivät, todennäköisesti lopullisesti. Kaiholla muistelen ensimmäistä seurustelu vuottamme ja seksielämäämme. Haluaisin seksin olevan muutakin kuin pelkkää suorittamista ja väkisin yrittämistä, kaipaisin hellyyttä ja hyvänä pitämistä. Taitaa suhde kuivua kokoon. Pitäisi lähteä ja antaa miehelle mahdollisuus uuteen onneen, on hyvä mies. Ajattelin nyt kuitenkin vielä katsoa kesän yli ja tehdä päätökseni sitten. Mies kun ei saa sanottua mitä perkules haluaa, keskusteltu on.

T:haluton ja onneton

2

1092

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eräs nainen

      miesesi masentunut tai stressaantunut? Se voisi selittää tuon...vai tarkoititko lääkityksellä juuri jotain mielialalääkkeitä?

      No, parasta olisi kuitenkin kun keskittyisitte muunlaiseen hyväilyyn ja toistenne hellimiseen ja unohtaisitte toistaiseksi sen itse yhdynnän! Suorituspaineneet miehellä vain kasvavat, jos pitää yrittämällä yrittää sitä "loppuhuipentumaa"..

      Tuleeko miehesi edes suuseksillä?

    • miessssssss

      Itse en koskaan laukea yhdynnässä enkä myöskään suuseksissä.Omin käsin kyllä!Ihan normaalia se on miehilläkin vaikkakin ei läheskään yhtä yleistä kuin naisilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      319
      639
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      72
      542
    Aihe