Kivittävät nuorisojengit

varissuolla???!

Mitä ihmettä? Luin tuossa kulmakunta lehdestä jonkun lukijan ilmoittaneen että varissuon alueella on liikkunut nuorisoporukka joka on kivittänyt vanhuksia???! Onko tämä totta vai sairasta pilaa???

10

1715

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei yllätä

      No varmasti on totta. Varissuolla asuu kaikki luuseriteinit joita ei kiinnosta mikään muu kuin ryyppääminen, toisten pahoinpitely ja sossun tuilla eläminen.

      • työsä käyvä

        on tää Varissuolla työsäkäyviäkin..ei tääl sossuntuella elä muukku "viidakoväki"...liekkö si semmottii ne kivittäjät?????


    • jutun

      Ei se mikään uutinen ollut, joku kirjoitti "yleisönosastoon" joten koko tarinan voi jättää omaan arvoonsa.

      • lehdissä näkyy tällaisia..

    • kivittävät busseja,
      • kivittäjien

        (joista pääosa nähtävästi muslimeja) asuinalueen ohi :D :DDDDDD Hienoa, Connex.


    • ja kuljen

      päivittäin monta kertaa koiran kanssa pitkiä lenkkejä, mutta eipä ole moisia kivittäjäjengejä tullut vastaan. Kulmakunta julkaisee kritiikittä kaikenlaisten sekopäiden höpöjuttuja, ei niiden todenperäisyyteen voi luottaa.
      Voihan tässä olla kyse provosoinnistakin: ehkä joku sai kiviä niskaansa ihan aiheesta; sen tietysti jätti kertomatta, mistä kaikki sai alkunsa. Olettaen, että näin on oikeasti tapahtunut.

      • tuo kirjoitus

        siinä Kulmakunnassa on jonkun kerrostalokyttääjän houreilua.


      • Yksittäistapaus
        tuo kirjoitus kirjoitti:

        siinä Kulmakunnassa on jonkun kerrostalokyttääjän houreilua.

        Joku on tietysti soittanut suuta nuorille ja joku on heittänyt kivellä -> "Nuorisojengit kivittää vanhuksia"


      • kokemusta on
        Yksittäistapaus kirjoitti:

        Joku on tietysti soittanut suuta nuorille ja joku on heittänyt kivellä -> "Nuorisojengit kivittää vanhuksia"

        Typeriä nämä asuinalueiden vastakkain asettelut. Jossakin paikasssa on ehkä jokin talo tai pieni alue, joka aihetuttaa harmia poliisille ym. Pääsääntöisesti alue on kuitenkin rauhallinen ja mukava. Harmia aiheuttaa esim. kaupungin vuokratalo johon on jostain syystä keräytynyt enemmän sosiialitapauksia. Harmit ovat hyvin paikallisia. ei ainakaan ihmistä voi arvostella tai arvioida asuinalueen mukaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 137
      1752
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      225
      1155
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      845
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      258
      622
    5. 33
      571
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      541
    7. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      211
      533
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      189
      531
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      456
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      19
      454
    Aihe