tietääkö

kukaan kuinka voisi linja-auto kortin?tämän hetkinen kortti luokka on BECE..kokemusta on raskaan kaluston ajamisesta 1,5 vuotta siis rekkaa!
1436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vielä kerkeät hankkia sen D kortin hankkimalla ensin ajokorttiluvan poliisilta, menemällä sitten teoriakokeeseen ja hankkimalla linja-auton sinne inssiin. Tämä onnistuu pelkällä teoriakokeella ja inssillä koska sulla jo on se BECE ajokortti valmiina, ei tarvitse enää mitään kursseja käydä uusiksi. Sun ajokorttiis tulee sitten sen inssin jälkeen BECEDE.

Koska sulla on voimassa oleva BECE kortti, niin sillä työkokemuksella ei tässä tapauksessa ole väliä. Tämä muuttuu vielä jossakin välissä, että kaikki kortin suorittajat joutuu sille bussi kurssille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllästynyt rahtari kirjoitti:

kukaan kuinka voisi linja-auto kortin?tämän hetkinen kortti luokka on BECE..kokemusta on raskaan kaluston ajamisesta 1,5 vuotta siis rekkaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu