Satunnainen tupakointi

Poltan sillon tällön, eli pari kertaa viikossa tai kuukaudessa. Miten tämä vaikuttaa elimistöön?
31526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Haitallista tietenkin.

Kyllähän se vaikuttaa ainakin sitä että keuhkosi ovat aina "likaiset". Tuo on fakta.. keuhkojen puhdistumiseen menee tietty aika.. en nyt muista kuinka kauan, mutta taisi olla about 4kk.
Ja lisäähän tuo harvoinkin polttelu vaaraa joutua riippuvaiseksi nikotiinista, ja sittenhän niitä savukkeita menee ja saat alkaa miettimään miten lopettaa polttamisen..
Olisi kyllä kiva kuulla joltain asiantuntijalta kommenttia Esim. tähän,että
"kuinka moni prosenttinen haitta on harvoin tupakoivalla aktiivisesti tupakoiviin nähden =/ ..?"

PS. parempi harvoin kuin usein :)

Äänestä

MITÄ VÄHEMMÄN POLTAT SITÄ VÄHEMMÄN ELÄT!!!!

Äänestä

En ole lääkäri mutta luulisin että ilmansaasteet ovat keuhkoillesi pahempi uhka kuin noin vähäinen tupakointi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pade kirjoitti:

Poltan sillon tällön, eli pari kertaa viikossa tai kuukaudessa. Miten tämä vaikuttaa elimistöön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu