Puijaan skorppionimiestä

VesimiesNainen :)

mennen tullen. Luulee, että olen ainoastaan hänen mutta ei asia näin kuitenkaan ole. En osaa sitoutua, ainakaan vielä, ehkä joskus. Skorppionimiehiä on todella helppo juksata, uskovat mitä sanotaan. Ja vesimiehillähän on salaisuuksia, joita ei koskaan tuoda julki.
Enkä pelkää, että jos skorppioni saa tietää valheistani, keksin taas jotain millä puijaan jälleen. : )

16

3265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puijata itseäsi

      Kaikki skorpionit tuntevat teidät.

      Olette niin ennalta-arvattavia ettei tosikaan. Luuletko tosiaan ettei skorpparisi tiedä sinun kaupankäynnistäsi mitään? Hän pelaa sinulla aivan samoin kuin sinä hänellä. Mutta kun veskarit olette pelkkiä kauppiaita, te ette ymmärrä sitä leikkiä kauppojen takana. Te kyllä ymmärrätte kaupankäynnissä arvot, mutta ette ymmärrä niiden arvojen merkityksiä.

      Sinulla ei ole edes käynyt mielessä että skorpparisi tietäisi sinun valheesi, mutta pelaisi niiden mukaan. Ei tietenkään koska ajattelet yrittäväsi samaa temppua uudelleen häneen.

      Täytyy oikein tosissaan ihmetellä teidän yksinkertaisuutta. Annan pienen vinkin jota voit miettiä kun seuraavan kerran yrität jotain peliä. "Pelissä voittaa se joka vaihtaa taktiikkaa".

      Ei olisi ensimmäinen kerta että skorppari vedättää ihmisen ajamaan itsensä omien valheidensa verkkoon ja lopulta kun elintilaa ei enää ole, iskee lopullisen iskunsa ja nauttii siitä. Sinä olet koko ajan kietoutumassa entistä tiukempiin paskapuheisiin ja ennenkuin huomaatkaan joudut siitä kärsimään.

      • vesiN

        vetäytymistä nyhjäämään johonkin nurkkaa :)
        Nähty on. Eikä näitä nyt niin vakavasti pidä ottaa. Vesimiehiä ei tunneta, ei vuosienkaan jälkeen, että tiedoksesi se. Mutta antaa ajan kulua


      • oletpa sinä...
        vesiN kirjoitti:

        vetäytymistä nyhjäämään johonkin nurkkaa :)
        Nähty on. Eikä näitä nyt niin vakavasti pidä ottaa. Vesimiehiä ei tunneta, ei vuosienkaan jälkeen, että tiedoksesi se. Mutta antaa ajan kulua

        "Vesimiehiä ei tunneta, ei vuosienkaan jälkeen, että tiedoksesi se."

        Ei muka tunneta ei, mutta yllättävästi tässä tuli sinustakin vaikka minkälaista analyysiä heti päivän sisään, etkä vieläkään muka sitä näe että Vesimiehiä ei muka tunnettaisi. Olet kyllä hauska provosoija.

        Itsekin vielä menit paljastamaan typeryytesi sanomalla että teet samaa paskaa senkin jälkeen kun jäät kiinni.


      • Lukutar

        olen ihan samaa mieltä sinun kanssa olen ite skorppari ja tiedän millanen olen.skroppareita ei voi vedättää millään lailla siinä juotuu toinen osa puoli kärsimään enemmän kun se aika koittaa:) ps:kokemusta on!!!!


    • Ne on eri asiat

      Jännä, että joku arvostaa tollasta itsessään. Kyllä se jotain ihmisestä kertoo, jos ei parjää rehellisyydellä.

    • on tosi

      hyvä muisti, he muistavat kaikki kerrotut asiat ja ottavat selvää niistä jotka jäävät epäselviksi.

      Joten tuskinpa sinä puijaat skopu-miestä... vaan hän nauraa partaansa sinun leikkiessä leikkejä

    • kun kuulostat...

      HELVETIN SÄÄLITTÄVÄLTÄ! Vai kuvitteletko sä että skorpioni ei tajua?! HUHHUH
      HUORA PAINU HELVETTIIN ellet haluu kokea skoprionin suloista kostoa...tai no itseasiassa olet jo menossa päin helvettiä, skorpioni kyllä pitää siitä huolen! =)

    • veskariN

      koskaan. Tekstin on luultavasti aloittanut sellainen, joka on saanut jostain syystä tarpeekseen veskareista.
      Skorppionit ovat ihania.

      • Itsekin vesimiesnainen

        Aloittajan viestiä lukiessani ensimmäisenä tuli mieleeni, että tässä täytyy nyt olla kyse henkilöstä, joka haluaa mustamaalata veskarinaisia. Ei vesimiesnainen todellakaan toimi noin. Itse arvostan skorpionimiehen todella korkealle, eikä tulisi mieleenikäkään aliarvioida hänen älykkyyttään yrittämällä puijata häntä. Kyllä tuo ihana skorpionimies huiputtamiseni heti huomaisi...


    • S-nainen

      Niin mitä kiksejä sä tuosta juksaamisharrastuksesta saat? Etkö sä muuten saa sisältöä elämääsi?

      S-nainen

    • ja saatuaan tietää

      petoksestasi, voi tehdä kaksi asiaa: joko jättää sinut heti tai antaa "pienen" kurinpalautuksen. Moni skorppari ei edes murhaa kaihda. Siksi he antavatkin tuon "kylmän" vaikutelman, sillä tavallinen elämä ei heidän tunnereaktioitaan juurikaan hytkäytä. Siinä missä joku muu horoskooppimerkki laskee alleen, skorppari tutkii kynnenalusiaan.

    • että kykenee luottamaan

      sinä saisit ITSE hävetä. Se jos luottaa toiseen, ei ole mikään häpeä, mutta kataluus on hävettävää. Kun jäät kiinni, hän ei ovellesi tule enää.

      • PIIKKIHÄNTÄ

        Tiedän et skorppioni tosiaan tietää asioista jos ei tiedä,kaivaa ne kyllä esille.
        Oletko valmis kohtaamaan tulevan ,se voi olla yllätys sinulle.
        Skorppioni kestää ja kestää kunnes häipyy hiljaa takavasemmalle ,älä sitten ihmettele,miks kävi näin .
        Anteeksi voi antaa ,mut unohda ei koskaan.

        Vuosienkin päästä voit vaan ihmetellä että mistä johtuu skorpparin käytös.


    • kaksone

      on teistä kieroista vesimiehistä,kateellisista ja epäluotettavista.

    • skorppionirouva

      Minusta tuntuu, että joko skorppionimiehesi on hullujenhuoneelta tai sitten hän menee lankaan vaan siksi, että pettää itsekkin. Tätä en usko että skorpionia voi huijata. Ainakaan miestä...

    • Maaliskuun Idus

      uskomaan ettei skorppari tiedä mitä touhuat. Mun skorpparimieheltä ei jää yksikään ele tai sana huomaamatta, ja sanoisin että hänellä on lähes eläimen vaisto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3315
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2965
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2590
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2199
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe