Olen löytänyt itsestäni uusia ulottuvuuksia, ostaessani juuri uuden Volvon. Olen huomanut muuttuvani paremmaksi ihmiseksi, samoin itsetuntoni on vahvistunut. Olen myöskin alkanut ottamaan tietoisesti riskejä ohituksissa. Jotenkin nyt myös halveksin tavallisten autojen omistajia. Kyllä se paikkansa pitää, että Volvo on elämäntapa meille hyvinvoiville sikariporrasväelle. Olen siitäkin tyytyväinen, että tuli aikoinaan luettua koulun penkillä, ettei tarvitse massa-autoiluun sitoutua köyhänä. On ihanaa olla määräävässä asemassa oleva, ja liikkua hyvällä ja turvallisella Volvolla, mistä työläiset ei voi uneksiakaan.(Muuten, se ohitus Volvoilla liikeenteesä johtuu siitä, että kyllä se on johtaja, joka ajaa edellä, ja köyhät ajavat perässä.) Yleensäkin elämässä parempiosaiset määräävät köyhempien paikan, niin se on maanteillämmekin.
Volvossa on se jokin
S80
111325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toivotaan että poliisit saisivat äkkiä tuollaisen liikenteen vaarantajan kiinni!Kaikenlaisille hulluille annetaankin kortti! Itsellänikin on volvo mutta en näe mitään syytä ajaa kuin päättömät kanat.On kuitenkin tuota järkeä vähän enemmän kuin tuolla kirjoittajalla
kusi päähän!!!!!!!
Se on vain niin,että tämä on se elämän nokkimisjärjestys. Tiedät sen yhtä hyvin kuin minäkin, mutta et sitä halua itsellesi tiedostaa, joka johtuu juuri sinun Herrapelostasi.
pikkuhiljaa unistasi ja pyyhi pikku puberteetti-pippelisi..jos isi taas huomenna laskee sinut 240:sen vulvan etupenkille.
Nimenomaan,naulan kantaan,eritoten köyhät,kouluttomattomat Toyota-autoilijat ovat kaikkiaan katellisin ryhmä,olisivat aikoinaan käynet koulunsa kunnolla,mutta kun ei äly riitä kuin ammattikoulun raksa-linjalle,ja nyt täällä kiljutaan kateellisina,vitun köyhät!
tuota pätäkkää on olevinaan noin paljon mitä kehuskelet, niin osta tojotisteille omat volvo-traktorit..tai kun rakennusalalla olet, niin sano isille että laittaa tietokoneen kiinni ja keskity sinä niihin rakennussarja-leekopalikoihin..
kun murkkuikä koittaa, niin voit pyytää isiä ostamaan lahjaks technic-leegoja, niihin saa jo moottoreitakin. Voit sitten maalata niihin Volvo-logoja ja leikkiä Hunttalan Mattia, joka Suomen osti..muista päristää kovasti samalla:)
voi vitun freddy mercuryn kaksoisolento,peruuta se traktorisi jo ojaan.
Autoihin ei kannata rakastua!!
tulin siihen tulokseen tänään...
Volvo vaihtui Omegaan,mutta jos
teet itse oikean puuveneen niin
olet veneen omistaja ja ehkä myös
RAKASTUNUT...
mennä todella huonosti jos egoa pönkitetään AUTOLLA. Otan osaa. Varallisuus Ei valitettavasti näy monestikkaan autosta. Pikkurikkailla se näkyy kun pitää vouhottaa asialla, mutta TODELLA varakkaat osaa käyttää rahaa muuhunkin kuin autolla pröystäilyyn.
aika usein.
Varsinkin nykyään ovat kaikenmaailman pellet hyvinkin keskiasteen opinnoilla ylenemässä, kunhan vaan supliikki pelaa ja osaa tehdä itseään tykö.
Ettei vaan ollut oikeastaan statusautoilun vastainen provo tuo sinun kirjoituksesi, ihme jos kukaan uskoo sinun sitä tosissaan kirjoittaneesi.
Pane juttusi (ellei jo ollutkin) Mersu, Audi, Lamborghini tai Jaguar palstoille.
Tämä on käyttöautojen palsta.
Pitäisiköhän anoa sheriffiksi tänne, minulla on jo kyrpä otsassa valmiina.
Ari X - vanha 945 2.3 gl