Niin, mitä nyt täällä olen ko. laitteiden keskusteluja lukenut, niin kun siellä puhutaan noiden kameratolppien asentelemisesta laitteeseen, niin eikö nuo ole siis siellä valmiina? Itse ostin ko. navmanin eilen, ja se tuolla taajamassa sitten varoitti ensimmäistä kertaa, että "480 m tutka" tjsp. Näinkö ilmoittaa, kun on tolppia?
Muuten tyytyväinen laitteeseen, mutta vähän arveluttaa mennä neuvojen mukaan isolla tiellä, jossa tehty (ja tehdään edelleen) isoa tieprojektia.
Siirretäänkös nuo päivitetyt kartat sittemmin valmistajan sivuilta laitteeseen?
Muuten tyytyväinen laitteeseen, mutta vähän arveluttaa mennä neuvojen mukaan isolla tiellä, jossa tehty (ja tehdään edelleen) isoa tieprojektia.
Siirretäänkös nuo päivitetyt kartat sittemmin valmistajan sivuilta laitteeseen?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Karttapäivitykset ovat maksullisia. Ainakin Routeen Skandinavia-päivitys maksaa n.25€ ja Eurooppa n.55€.
navman käyttää tele atlaksen karttoja
Eikös niitä poi pisteitä kuintenkin saa netistä. Pitää vaan kaapeli ostaa ja ohjelma Navmanin F20:seen
Mulla ei ole yksikään reissu onnistunut virheittä Navman f20:llä. Viimeksi laite löysi yllättävästä paikasta paikan Vääksy. Kokeilkaas. Pitäisi löytyä Asikkalasta.Navmanin löytämää Vääksyä ei tietääkseni ole olemassakaan.
Tekeekö teillä virhekoukkauksia pidemmän kautta, käskee kääntyä vasemmalle kun pitää kääntyä oikealle, ei tunne läheskään kaikkia Helsingin jo pitkään olleita yksisuuntaisia, ei tunne puomilla kymmeniä vuosia sitten katkaistuja teitä.
Onko karttapäivitystilanne mikä?