Lipposen PAavon oikea paikka olisi eduskunnan narikan vartija. Lappujen repimiseen savolaispoika jotenkin pystyisi, ja ennen kaikkea, eväät voisi rittää!
paavo,paavo
herodes
14439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
se on hassua että tälläinen narikan vartia saa kuitenkin suurimman kannatuksen, onko sinulla eväät sellaiseen?
Liekö se Halmeen kavereita, kun sai niin paljon ääniä.
Onko Paavo pelkästään perseestä vai, myös sdadiin muuttaneet savolaiset?
en tiedä, mutta jos on niin perustelut olisi aika tervetulleita.
eli helsingissä on 26 382 kpl savosta muuttaneita?
Näinhän se on . Lipposen savolaiskaarti. Joku ihmettelee vielä persettä oleva helsingin taloutta? Pojut ,pojut.
miten Lipponen on vaikuttanut helsingin talouteen? eiköhän helsingin kaupunki ole itse syypää omiin talousongelmiinsa. ja nyt vasta helsingin talous vasta nouseekin kun kepu pääsi valtaan ja jakaa rahat maaseudulle.
Lipposen vaalipiiri. Älykääpiö. Onko sinulla pallo hukassa muisakin asioisa? Kysy, vaan pelle.
Liikaa menoja. Liian vähän tuloja. Siinä se Helsingin talousongelma on lyhyesti.
Helsinki saa valtiolta yhdessä Espoon Vantaan Ja Kauniaisten lisäksi eniten rahaa vastikkeetta. Valtion laitosten keskittäminen tuo valtion työntekijöiden verotuloina määkaupunkisudulle miljardeja. Siitä huolimatta Helsingin talous on kuraalla, se hohtuu taitamattomasta kaupunginjohdosta, jonka kaupunginvaltuusto on hyväsynyt. Eli kyse on huonosta politiikasta.
Helsinkiläisillä on täysi oikeus vaihtaa vaaleissa vaikka koko kaupunginvaltuusto, jos taloudenhoitoon halutaan muutosta.
pystyt näköjään aika tasokkaaseen keskusteluun -> kun ei tiedä mitä voisi vastata takaisin niin aletaan haukkumaan. täällä ainoa 'tyhmä ja pelle' olet näköjään sinä.
tosin oli aika vaikea tulkita mitä oikeastaan tarkoitit 'Näinhän se on . Lipposen savolaiskaarti. Joku ihmettelee vielä persettä oleva helsingin taloutta?'. no, siitä sai kuitenkin sellaisen käsityksen että syytät jotenkin helsingin talousongelmista Lipposta tai häntä äänestäneitä.
"Onko sinulla pallo hukassa muisakin asioisa?"
itse asiassa on. en millään saa oivallettua miten funktiojonon tasainen suppeneminen todistetaan. sen tiedän että se tarkoittaa että funktiojono suppenee pistettäin jotakin tiettyä rajafunktiota kohti (eli fn(x) -> f(x),kun n -> ääretöntä,millä tahansa x), mutta itse todistus vähän jäätää.
Sinun tekstisi on niin ala-arvoista, että jos se olisi paperilla, kukaan ei ees takalistoaan siihen pyyhkisi. Paavo on the best, vakaa, luotettava, sex-apealia omaava mies. Sinusta en tiedä, lienet joku esikaupunkinyhverö, jolla pulla on juuttunut kurkkuun ja sekin on toisten vika.
Paavo ei osaa englantia. Bush luuli Paavon kanssa keskusteltuaan, että Suomi on liittynyt samaan sotakoalitioon USA:n kanssa. Tarja kyllä piakkasi mokan selkeästi.
Paavo on paras. Kato näitä muita miehiä politiikassa. Itku-Iikka Itälä, Vihreiden pullamössömiehet, vasemmistoliitossa ei vissiin olekaan muita, kun homoja (siis homous on ihan ok, jos niin haluaa). Kepulaiset on ihan Annelin tossun alla. Paavo on toisaan the best, karismaattinen, hurmaava, miehekäs mies.
Narikanvartijan pitää olla luotettava ja osaava ihminen. Haluaisitko sinä Paavon vartioivan takkiasi. Ei, ei koskaan.
Paavolla voitaisiin uitolla testata pölkyn ajautumista koskessa.
Tää oli hyvä. Suurenrahan kätyri, paavo!