Luin Iltalehestä että se lyhyttukkanen nainen joka voitti euroviisut on Serbian kaaleita. Tällä viikolla oli tullu sitten kaapista ulos ja kertoi lehdistölle että on lesbo. Äitinsä on kuuluisa romanilaulaja Serbiassa.
Euroviisuvoittaja-07 Serbiasta on romani
kaapista ulos
171291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
laita juttu tänne, kiitos
ootko noin rakastunu siihen Marija Serifovic:iin
oi tota lempeä
http://fi.wikipedia.org/wiki/Marija_Šerifović
Tässä ote wikpediasta:
Lesbo- ja romanivähemmistöihin kuuluva Šerifović kertoi Serbian television haastattelussa Molitvan olevan omistettu kaikille vähemmistöille
Rohkea nuori tyttö. Syvästi myös uskonnollinen ja ajaa vahvasti vähemmistöjen asioita, fiksusti tekee kun osaa käyttää nyt tuon kuuluisuutensa hyväksi. Hienoa.
tsemppiä sille jatkossaki toivottavasti pysyy pitkään esillä
En ite tykänny sen biisistä mutta aika moni tykkäs :)
Niin se on että ne pitää muutkin vähemmistöt hyväksyä nykyään, ei ole häpeä tulla "kaapista", tuokin tyttö on uskovainen ja vaikuttaa ikäisekseen hyvin tasapainoiselta.
ku ei tiiä miten suhtautua vaikka
oopperaan, sitä pitää jotenkin tarkemmin ottaa kantaa ja kuulla ja kuunnella tai siten ei..
tykkäsin serbialaisen tulokselle olin ylpee.
onko se jokin juttu,
ku jasmiina ei päässy , oliks ramppikuume vai sävel hukassa tuntemattoman orkestran kaa aikanaan,
niin jos ei ole suhteissa on joku eurohemmo
minä en saa nyt muistiin mikä se super nimi kaikille onkaan, mutta että
lesbo ja homo on nyt vanhentuneet ja pois käytöstä. kaksinainen on sellaisesta elämästä tavallaan; kiitollinen jops ei ole julkisuudessa mitään mies ja sensaatio voittoista ;kiinnostumista kuvista, jne.
älä usko kaikkea,
ei tollasilla asioilla
ole merkitystä, muille. yö eläjä.
toki muitakin romaneja, ellette sattuneet huomaamaan. Itse pidin niistä muista kyllä PALJON enemmän kuin tästä kyseisestä.
lesbo romani-------------uskovainenko?sotii raamatun sanaa vastaan.sen uskon et se on lesbo kaapista tullut romani ,sen vois nähä jo ulkoisesta olemuksesta ja laulu oli uskovaissilla sanoilla mut että ueläväs uskos oleva lesbo ois sama kuin juoppo tai narkkari uskovainen
Just ,joo-- oletko sinä synnitön? Usko ei tarkoita sitä,-ETTÄ ON SYNNITÖN. Jos haluat, niin kerron sinulle lisää?
Minkäs ihminen sille mahtaa jos syntyy seksuaalisesti poikkeavaksi. Jo aikojen alusta on ollut gaykulttuuria jokapuolella maailmaa, antakaa ihmisen olla yksityselämässään mitä on. Ennemmin kiinnittäisi huomiota kymmenen käskyn moneen kohtaan mm. älä varasta jne. Tunnen uskovaisia jotka ovat seksuaaliseen vähemmistöön kuuluvia mutta ei se heidän suhtatumistaan uskoon horjuta. Rehellisyys itseään ja muita kohtaan on tärkeempää..ja rakkaus.
Voitko kertoa myös meille ketä muita siellä, minä en ollut ainakaa... nauraa
nyt sillä serbillä on noussu kusi hattuun
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1379324
En tykännyt laulusta,mutta en myöskään naisen ulkonäöstä.Heti tuli mieleen kiihkofeministi tai lesbo.Jotenkin miehisen ja kolhon oloinen.Kus tosiaan kiehuu päässä kun tuollaisia laukoo,hyvä että ymmärtää pysyä poissa.
Niin oli kaaleenmoisia lausuntoja antanut että...
joopajoo haukkui suomalaiset ja suomen