Odotan jo innolla milloin saadaan toinen levy arilta ja mitä se pitääkään sisällään. Kuka tekee biisejä. Tuntuu, että ari on kuin oman aikansa rauli badding somerjoki - kuka tuntee? Oli nuori ja bongahti myös korkeelle aikoinaan. Somerolta lähtöisin. Onko täällä ari faneja , jotka somerolta kotoisin?
milloin arin
toinen levy
13790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Cheat Code kokonaisuudessaan. Biisejä pystyvät tekemään ihan itse, saas nähdä millaista musiikkia jatkossa tekevät.
http://www.myspace.com/cheatcodeband
Mulla on myös tullut Arista Badding mieleen alusta lähtien...
mielenkiinnolla mihin suuntaan Ari tästä lähtee. Mikä on sen tuleva suuntaus. Vai tuleeko ihan uusi juttu musiikkimaailmaan.
halua pysytellä, ainakin näin alussa. Paljon riippuu tietenkin siitä, miten noi bändikuviot sunmuut menee. Tuleeko Arista Cheatcoden vokalisti vai miten homma etenee. Noi bändin jätkäthän on Aria n. 10 v. vanhempia, siinä olisi Arilla hyvää saumaa oppia ammattilaisilta.
Code kyllä kipeästi kaipaakin uutta solistia, niin kurjasti se taustakuoropoika lauloi. Biisit oli mäestä mutta Ari olisi kait niistäkin saanut näyttäviä. Olikohan ne niiden omia biisejä! Jympytys kyllä taustalla kuulosti ihan ok:lta mutta vauhtia ja ryminää lisää jäbät, muuten tangomarkkinat kutsuu.
monella tavalla (kuten hetki lyö)...ai niin, olivat omia biisejä.
pikkuhiljaa niin löytyis Arille ikioma laji, missä se olis kuin kala vedessä. Pelkällä hevityksellä ei kovin kauaa mennä. Lahjat pitää käyttää hyväksi, kun niitä kerta näyttää olevan.
Mun mielestä nuo cheat coden biisit kuulostaa mahtavilta, mutta luulen kovasti että tuo on noiden bändin jäsenten sellainen oma projekti. (tosin luulo ei ole tiedon väärti) Ari tarvitsisi oman bändin joka tekisi biisit ja sen bändin nimen ei tulisi olla Ari Koivunen vaan joku muu. Ja alusta alkaen heti tämän levyn jälkeen eikä mitään "yksi levy yksin, yksi levy ton kanssa ja seuraava levy noiden kanssa".
omat projektit voi yhdistää yhteisiksi tässä vaiheessa.
taas parissa viikossa.. laadusta ei niin väliä kunhan saadaan rahat pois tyhmiltä.
http://www.imperiumi.net/alb_2.php?id=6296
tarkoititko tätä kohtaa:
"levystä tuli lähes särmätön ja niinpä se vaikuttaakin hieman valmiiksi pureksitulta. Kun Koivusen karisma ei toistaiseksi vielä riitä tekemään biiseistä Arin "omia" levylle jää, helppouden lisäksi, hallitsevaksi piirteeksi sen kirjavasta säveltäjistöstä aiheutuva mieto persoonattomuus."
Mapelta jäi vaan huomaamatta yks juttu tai se ei halunnu siitä mainita mitään tässä vaiheessa.
Kokonaisarvio oli minusta erittäinkin positiivinen. Jätkän ensimmäinen levy kuitenkin kyseessä.
En ole nähnyt vielä yhtään arvostelua jossa levy olisi teilattu. Oletkos sinä?