Olympus E-330 , turhan pienelle huomiolle jäänyt edullinen kamera.
http://web.mac.com/lsippu/iWeb/Photo Gallery/Laiteblogi/C05550B5-5AF8-4690-8C7D-CF3263749A49.html
http://www.dcresource.com/reviews/olympus/e330-review/index.shtml
Olympus E-330 14-45 Kit 626.00€
http://www.eg-electronics.de/digitalkamera/index.htm
Kuten aina Zuikon lasit ovat kauttaaltaan laatutavaraa jopa kittilasikin. Olympus E-330 sisältää koko joukon omaperäisiä jippoja jotka puuttuvat monista kameroista kyseessä on ihan hyödylliset oivallukset eikä mainoskikat. Etsinkuva on pienempi kun pentaprisma rungoissa, mutta jatkuvatoiminen lcd-näyttö tuo mukavaa lisää mm. lähikuvauksiin.
Olympus E-330
2
609
Vastaukset
- Rabenzito
Itse olin aikeissa ostaa tuon E-500:ni tilalle, mutta päätinkin jäädä odottelemaan E-510:ä. Live view-härvelistä on varmasti hyötyä; tykkään makroilla ja kuvata maisemia.
Olympus on toden totta Zuikoineen ja livekuvakameroineen makro-/maisemakuvaajan valinta. ;)- XV_yritys
Olen kuvannut muutaman päivän E-510:llä. Aikaisemmin kuvasin lähinnä E-1:llä. Ilmeisesti kuvanvakaaja tarvitsee paljon energiaa, sillä akut tyhjenevät paljon nopeammin. Toki yhdellä latauksella kuvaa ainakin sata kuvaa. SP-550:n verrattuna tarkennus on nopeaa ja makrokuvistakin tulee parempia.
E-330:ssä - jota en ole koskaan käyttänyt - on yksi hieno ominaisuus joka on puuttunut E-20:n jälkeen kaikista kameroistani: kääntyvä näyttö, josta on paljon iloa, jos kuvaa lähellä maanrajaa tai päiden yläpuolella. Toivottavasti vuoden vaihteessa julkaistavassa kamerassa on kaikkien hyvät puolet järkevään hintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561326Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731275Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311018Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47916Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51913Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830