Onneksi siirryin nuuskaan jo jokin aika sitten, sillä sitä kuitenkin tupakointikielloista huolimatta voin käyttää missä vaan. Korvaa hyvin tupakan tuskan, parempi fiilis eikä tule häkäkaasuista päänsärkyä.Korttelikioski piparminttu (Vaasankatu 19 ) ainakin vielä myy.Tiedoksi kysyjille:)
Nuuskaa tupakan korvikkeeksi
entinen suhuttelija helsinki
115382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Nuuska on tosiaan suhteellisen sivistynyt tapa elää nikotiiniriippuvuuden kanssa kunhan heittää sen mällin sitten roskiin eikä kadulle tai piilota sitä johonkin rakoon tai levittele pitkin seiniä.
Siinä olisi tupakkamiehille hyvä vaihtoehto. Nuuska joka kauppaan myytäväksi ja ei olisi pahaa oloa kenelläkään.
Nuuska ei ole hyvästä, mutta kautta aikain suht fiksutkin ihmiset ovat harrastaneet haitallisiakin nautintoja.
Tiettävästi nuuska on tavallista tupakkaa terveellisempää ja ei ainakaan ympäristö kärsi ja kunto on parempi.
T: ex (ja satunnaisesti nykyäänkin:) nuuskaaja.
Ruotsalaisilla ja Ameriikkalaisilla kavereillani ketkä nuuskaa käyttivät on jo 20vuotiaana ikenet täysin syöpyneet. Se nuuskan terveellisyydestä.
Mitäs happopalloja sinun kaverisi sinne huuleen alle mahtaa laittaa..? Nuuska ei nykypäivänä enää mitään syövytä ja ei ole koskaan syövyttänytkään (perinteiset nuuskat.) Happopallot ovat taas asia erikseen.
Luuletko, että myy kauan, kun täällä sitä suureen ääneen huutelet. Järjen käyttö on sallittua.
Kukaan käräytä kyseistä kioskia. Kannattaisi miettiä ennen kuin päästelee tuollaisia suustaan.
Nuuskan myynti on kiellettyä EU:ssa Ruotsin poikkeuslupaa lukuunottamatta
Kuka sitä siellä sitten myy?
Joka näyttää persettä Eu:lle, sekä Suomelle ja syystä, koska nuuskan myyntikielto on aivan naurettava. En kyseistä paikkaa tiedä, mutta toivon hyviä myyntejä, sekä pitkää ikää kyseiselle kaverille.
-O|Z-
Niin mitä sanotaan myyjälle jos haluaa mandariinin makuista tai muita makuja nuuskaan?
Meinaan siis sörnäisten kioskia piparminttua.
Apua kaivataan.
Vitun hienoo kertoo tämmösil palstoil että missä myydään nuuskaa iha ku poliisit ei kävis netis?
tiesitkö et poliisit ostaa omat piittinsä samasta paikasta nii ei ne nii tyhmii oo et käräyttäis koskka sitte nekää ei sais nuuskaa
ja ei tlla icessa myös myydä vielä?