näyttää, vaikka on vielä kesken. kaupungin keskustassa harvassa paikassa näin upeata rantaa, olikohan vielä kioski ja hyppytornikin tulossa?
räikän ranta
hienolta
141594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Voin vain mainita että kyllä se on helv*tisti maksanutkin verorahoja, saati sitten itse kaupungintalo johtajan marmorivessoineen ja hyvin hyödyllinen asfaltoitu parkkipaikka rannan kupeessa.
Harmi vain että suurin osa puistossa on juuri parkkipaikan käytössä.
Että maksetaan vain lisää veroja niin saadaankin jotain joskus.
kunhan koirien ulkoiluttajat pitäisivät koiransa rannalta pois. Tänä kesänä joka kerta ollut pyyhe p....ssa.
mihin persauksensa laskee... ihan vain varmuudeksi. Luulisi kerrasta oppivan hölmömpikin;)
muttei se oikeuta omistajaa jättämään koiriensa jätöksiä ympäriinsä, saati sitten rannalle.
sinähän se taidatkin olla se koiran ulkoiluttaja : ) taidanpä tietää kuka : )
ei se ole yhtään sen kivempaa sen haisevan paskan vieressäkään istua joten arvon koiranomistajat vaan vähän suhteellisuudentajua siihen koko-maailman-omistajuuteenne ;)
viestin pointtihan oli se että kannattaa tosiaan katsoa mihin istuu/astuu.
Jos istut koiran kakkiin saati sitten jonkun muun niin eiköhän se vika ole omissa silmissä tai hajuaistissa kun viereen köllähdätte.
Koirien tuominen uimarannoille on tosiaan kieletty ja suurinosa koiranomistajista sen tietää, mutta jos joku tuo koiransa rannalle niin syy ei ole kaikkien automaattisesti kaikkien koirien omistajien. Mitäpä jos koittaisitte kohteliaasti sanoa koiranomistajalle ettei rannalle saisi koiraa tuoda niin saattaisipa hän kuunnella.
voi hyvänen aika taas ihmisten logiikkaa. No onhan se koiranomistajan vika jos tuo koiransa paskalle rannalle!!!
pari pointtia.
Koiria EI SAA viedä rannalle uimaan, paskomaan tai muutenkaan.
Jos joku niin tekee niin KAIKKI koiranomistajat eivät ole syyllisiä.
Ja jos rannalla on paskaa tai jotain muuta roskaa esim ihmisen oksennusta tai lapsen jäätelö niin syy ei ole koiranomistajan vaan ihan omissa silmissä jos nimittäin päälle istuu.
p.s
Eiköhän ihmisen jätökset,yrjöt, jäätelöpaperit plus muut rorskat unohtamatta rikkinäisiä pulloja ja tölkkejä ole rannoilla ja luonnossa suurempi ongelma?
Ettei sittenkin ollut sun koiras jätös kun niin paatoksella asiaan suhtaudut? Vai itsekö kävit kökkimässä? Häpeäisit, iso ihminen :P
kerään kakkapussiin ja kiikutan roskiin niinkuin muutkin roskat ja tämän osaavat pienet lapsenikin.
Se tässä närästää jos joku muutama koiranomistaja on väliinpitämätön muita kohtaan niin sehän automaattisesti tarkoittaa kaikkia!
Laittakaa te fiksut ja järkevät koiranomistajat ne muutamat linnunaivoilla varustetut koiriansa rannoilla ulkoiluttavat koiranomistajat ruotuun. Huomauttakaa te heille jos huomaatte heidän antavan koiransa paskoa rannalle.
Siitä hyödytte itsekin.
Voi hyvänen aika. Eiköhän kaikki fiksut ja vastuulliset ihmiset voi puuttua asiaan eikä vain koiranomistajat. Vastuu ympäristöstämme ja luonnosta kuuluu meille kaikille!
PALJON.KOIRANOMISTAJAT VOISIVAT KERÄTÄ KOIRANPASKANSA POIS TAI PYSYÄ POIS SIELTÄ MISSÄ ON IHMISIÄ