Hyvä kun tuo vankeja vihaava pyöveliasenteinen naikkonen häipyy kuvasta. Tosin hän on älynnyt ollakin takavasemmalla viimeajat, mitä silloin tällöin on tullut katsottua.
Tämän samaisen ansiosta rikoksen uhrina olleet liikkeenharjoittajat olivat kuin kuristusotteessa kuunnellessaan moraalisaarnaa kuinka olisi täytynyt olla paremmat hälytyslaitteet.
Henkilön vaihto on tekijöiden ja uhrien kannalta hyvä asia!
Tämän samaisen ansiosta rikoksen uhrina olleet liikkeenharjoittajat olivat kuin kuristusotteessa kuunnellessaan moraalisaarnaa kuinka olisi täytynyt olla paremmat hälytyslaitteet.
Henkilön vaihto on tekijöiden ja uhrien kannalta hyvä asia!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Siitä ollut hyötyäkin, meinaan kun nykyään on kaikissa liikkeissä kameravalvonta;)
olitko lusimassa sakkoja kun ei kuulunut mitään vähään aikaan?olet aika kallis mies kun sakot lusit!ei pääse kirjaston koneelle vankilassa.ei vartijat anna oikeuksia.sulo sun laulu on kuuluisa joka talossa jossa päälikölle baritonia esitit.muistan sinut!tiedä vaikka samalla kerroksella taas tavataan.
ohjelma poliisi tv. Parasta on oikeastaan kun tuli sanat, meillä on nyt turvakameran kuvaamaa kuvaa ja joku siellä kotikatsomossa varmaankin tunnistaa kamerassa olevan henkilön ja vihjeestähän on luvattu palkkio. Kyllähän muuten rosmoja saatiinkin paljon kiinni ohjelman avulla. Kaikissa meistä asuu pikkuinen poliisi!
en voinut katsoa pellin naamaa ja sitä perhanan sönkötystä, tervemenoa vaan Ja
pellit kiinni perässä. Nyt voi avata teeveenkin taas.
Katsokaa vaan niin tuo nainen nyt tulee maistamaan mitä on nakellut.
Solu S. Näin sut ritsailemas itikses!
HA HA HAAAAAA HAAAAA HAAAA.
Ei, Sulo oli Rositan kanssa jakamassa persettä Vaasankadulla viime yönä.
Saiko Solun kaveri knaiffii Espoossa?
Vai oliko tekijä enemmänki sun tuttui?
Onko hän ns. nimimies?
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/id62205.html
tunnistatteko tämän miehen valvontakamerakuvasta?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706116221634_uu.shtml
hyvää valvontakamerakuvaa, auttakaa poliisia!. http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706126228125_uu.shtml