VIHREILLÄ TÖTSÄT HUULESSA

nyt tuli haukattua liian iso kakku purtavaksi.
vihleäpuolue on sittenkin rikkaan asialla ja kyykyttää köyhää.
2271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nytkö vasta asian tajuut. Ooksää vähä pönttö.

Äänestä

Nykyinen yhteiskunta perustuu riistoon, jossa suurin osa yhteiskunnasta on pakotettu myymään työvoimansa tullakseen toimeen.

Lähde:
http://www.sosialistiliitto.org/nettik/globalisaatio/g_osa7.html

Vihreät ovat riistäjiä.

Toisaalta demokratia perustuu riistoon, jossa kansanedustajat ovat pakotettuja kalastelemaan ääniä päästäkseen eduskuntaan, eivät välttämättä tule kuitenkaan valituksi, kuten kävi Tarja Cronbergille. Onneksi vihreät pääsivät hallitukseen. Miksi riistämme vihreitä? Miksi emme anna heille valtaa ilman nöyryyttäviä vaaleja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


entinen vihleä kirjoitti:

nyt tuli haukattua liian iso kakku purtavaksi.
vihleäpuolue on sittenkin rikkaan asialla ja kyykyttää köyhää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu