...Onnea ja runsaasti iloa syntymäpäivänä Arille,joka haastattelussa jälleen antoi näytteen siitä kuinka tärkeitä läheiset hänelle on.Ei antanut haastattelun häiritä,eikä mummun odottaa.
Kuinka lempeä hymy valaisi hänen kasvonsa,puhuessaan mummulle ja mummusta.!!!
Kuinka lempeä hymy valaisi hänen kasvonsa,puhuessaan mummulle ja mummusta.!!!
Vastaukset 81
Vanhimmat
Repesin kyllä tolle puhelulle, vaikkakin mun mielestä haastattelun ajaksi puhelin tulisi ihan kohteliasuus syystä laittaa äänettömälle tai ainakin pyytää sitten lupa haastattelijalta siihen vastaamiseen tai edes pahoitella että se nyt sattui soimaan... no mutta Ari on niin nuori ja näillä tämän päivän nuorilla ei tosiaankaan ole vielä tietoa tai ymmärrystä tuosta miten puhelimen kanssa toimitaan eri tilanteissa, eli hänelle se suotakoon. Oli kyllä hauska ilme ja kiva kun Mari kysyi, no mitä mummalle kuului? ;)
pahasti. Mitäs Ari vastas haastattelijalle? Ehkä Ari luuli, että haastattelua editoidaan, mutta toki puhelin vastaisuudessa piippaukselle.
...että isä ja koira on tullut siellä (mummon luona ) käymässä,naurahti ja sanoi,että kaikki pitää ilmoittaa...
kyllä vanhemmat ja johtavassa asemassa olevatkin pitävät käynnykkänsä auki ja vastaavatkin....ja heidän jos kenen pitäisi tietä kohteiliaisuus ja pelisäännöt.....on muita kohtaan epäkohteliasta jättää kännyt auki jos on jossain tilaisuudessa tai kokouksessa....Tämä on kuitenkin jokaipäiväistä myös meillä töissä....
Paljon onnea Arille! Nyt on monta syytä juhlia, kun levy on listaykkösenä, myynyt huimasti (sisäänostoja yli 37 000 IL:n mukaan) ja vielä synttäritkin pukkaa samalle päivälle!
Hyvää syntymäpäivää 23-vuotiaalle!
Ihminen on 23v vain kerran elämässään! (Itse en ole vielä ollut) Mutta paljon onnea Arille!
Onnittelut minultakin synttäreiden johdosta, vaikken mikään fani olekaan. Kaikkea hyvää kuitenkin Arille toivon. Ja eihän sitä tiedä,miten levystä innostun, kun sitä kuulen... :)
LÄMMIN ONNITTELU ON KIVA KUULLA SUN LAULUJA JA NÄHDÄ.KUINKA OLET IHAN OMA ITSESI SÄILYTÄ SE KAUNEUS SE ON ELÄMÄN PARAS LAHJA SISÄINEN RAUHA JA SE LOISTE PAISTAA ULOS PÄIN.KAIKKEA HYVÄÄ ELÄMÄLLESI JA SIUNAUSTA.TÄÄLTÄ KAINUUN KORPIEN KUISKEESTA.
Juustoa mikki hiirelle.
Hurjat onnittelut Arille synttäreistä ja vielä hurjemmat onnittelut levystä, kiitos siitä .
Onnittelut mun puolesta kans :)
Juuri näin, hyvin paljon Onnea Arille minunkin puolesta 23v tuli siis täyteen ja ennenkaikkea hienon levyn ansiosta, kiitos siitä
Paljon onne arille joka on minun suuuuurin idolini!!!
Onnea Arille :).
Onnea sinulle, Ari! Olet valoisa kaveri ja olet myös hyvä esimerkki nykyajan nuorille! Tsemppiä jatkossakin!
Onnea Läntiseltä Uudeltamaalta 23 vuotiaalle ja onnea menestyksestä laulajana! t. 38v fani ja kolmen lapsen äiti
sen videon voi kattoa?
Joo, mäkin onnittelen. En oo oikein aikasemmin tykänny hevistä erityisemmin enkä kuunnellutkaan sitä, mutta täytyy sanoa, että Ari on aivan mahtava. ONNEA ARILLE!!!
http://viihde.mtv3.fi/videot/index.shtml/uusimmat/musiikki/?2007/6/102047
paljon sulle.. :)
Onneaaa Arii :):) :D
Onnea ihanalle Ari Koivuselle myös minunkin puolesta!!! Koko päivän olen kuunnellut sen ihanaa Fuel For The Fire-albumia
OIKEIN KAUHEEN PALJON HALIRUTISTUS ONNITTELUJA SINULLE ARI, MEIJÄN IKIOMA IHANA/SUOMEN PARAS MIESARTISTIMME, SEKÄ HAUSKAA,ANTOISAA JA "TYÖLÄSTÄ" KESÄÄ SINULLE MUSIIKIN PARISSA:)))
Paljon onnea mun 1 laulaja haluaisin antaa sulle lahjan ja niin annankin annan sulle laulaja tukea siten et ostan sun kaaaikki levyt mitä teet en vaan sen takii et saat manii vaan sen et oot maaailman paras laulaja!!!!! Haluun mennä sun joka selle keikalle mut äiti ei anna mut voin luvata et tuun ainakin suuremmalle osalle sun keikoista!!!!! T.ARIII_FANI
ari on ihana. Ollaan sit tyttöjä. ;D tuli märy ku ari voitti koska se oli niin koskettavaa. arin synttäriä tosiaan kannattaa juhlia, sillä ei parempaa artistia maa päällään kanna. ilmottakaa meille ku tiedätte jonkun joka arin eelle menee. hih!.. Hyvää syntymäpäivää Arille!
T.Iida ja Kaisa
lisää juustoo mikki hiirelle
ari on ihq! mun ihana hanipöppeli
Juu eli hyvää synttäriä vaan ari pidä lippu
korkeella ^^
IHANAA KESÄÄ JA ONNEA ARI!
tämä täytti? 13? 14?
ARI TÄYTTI KOKONAISET 23 VUOTTA
Onnea Arille 23v!!! Minulla on Arin levy. Ja olen kuunnelut sen ainakin 15 kertaa läpi. mitä olen kuunnellut mp3 soittimella
Paljon Onnea synttäripäivänäsi Ari! Oon kuunnellu jo sun tekemääsi musaa ja täytyy sanoo sulle että sä osaat hyvin vetää biisejä ja hevimusaa etenkin. Sulla on tosi hyvää musaa ja sitä on tosi paras kuunnella. Jatka samaan malliin ja hevimusa on just bestistä. Hyvää synttäriä sulle Ari!
Hei älä koskaan ikinä muutu, pysy aina tuollaisena kuin nyt oot...
http://www.crazystation.net/crazytiedostot/Siirtokuvat/Siirtokuvat/Kissat/KissaLogo.jpg
Ihan ku Ari itse siinä!
sinulle Ari Paljon onnea vaan, paljon onnea vaan, PALJON ONNEA ARI ,paljon onnea vaan.. ! Sinä varmasti osaisit laulaa tämän ihanasti itsellesi, juhli nyt kuitenkin rauhassa synttäreitäsi ja älä rasitakkaan ääntäsi,nyt on juhlan aika kaikinpuolin. Menestystä ja vielä kerran ONNEA !!
Paljon Onnea Arille syntymäpäivän, platinan, listaykkösen yms johdosta!
Niin ja loistava levy tosiaan... :)
Sydämmelliset onnittelut 23v äijälle :)
voi miten suloista..
Onnea tosi paljon Arille. Munkin piti ruveta katsomaan Idolsia, sillä kaikki ne sun esitykset oli niin mahtavia, että katsoin niitä jatkuvasti Youtubessakin. Toivottavasti ne vielä saadaan jollekin kokoelmalevylle joskus. Teit paljon hyvää oloa tälle mummulle esityksilläsi. Heavy on hyvää!!
Kesänlämpöiset onnentoivotukset 23-vuotiaalle kultakurkulle!Onnea myös hyvästä levystä!Iloista keikkakesää!
Onnea ja pitkää ikää! Sekä onnea elämän urallesi myös!
toivotuksia ja pitkää laulajan uraa myös.
puolestani Arille! Upeaita savutuksia olet saanut, edessä toivottavasti vielä useampia!Saunassa nähdään, malttamattomana jo odottelen!
juusto maistuu?
Paljon onnea ari! 23vuoden johdosta .....
Onnea vaan, kuulemma synttärit! En muuten tietoinen, mutta kuten lukea saattaa!!! Haluan onnitella nuorta komeata poikaa! Ja olit alusta pitäen suosikkini ja myös perheeni puolestaonne toivotan!Lapset ja lastenlapset ovat samaa mieltä kyllä nyt on hyvää musiikkia ja vieläpä noin kivan oloinen. Saisinko rutistaa ja halata kunhan näen sinut keikoilla?
Hemppa löyty jo vuonna 2004 huhtikuussa.
Onnea sulle! Habossa on järkkäilty sulle omii bileit johon saa tulla habbolaisii.. =) Oliko kivaa voittaa idols! OOT PARAS!
Paljon onnea hevARI! Sydämmessäni on aina paikka sinulle!
kaikkea parasta elämääsi. Koskettakoon laulusi monia.
Uijui, synttärit. :) Onnea ja kaikkea hyvää! Hyvä laulaja oot.
Hei Ari, olet ihana ihminen. Olet antanut kuulijoillesi elämyksiä, jotka koskettavat syvältä. Kiitos mahtavasta levystäsi. Ja oikein paljon onnea syntymäpäivänäsi.
ittes hengissä vielä pari samanlaista siivua tai tulee lättyyn.
Onnittelut Aakkoselle!! Mä täytän myös tänään 23v...vähän on hanoooo olla Arin kans ihan saman ikänen!! On meinaa siistii. Ja Arin levy on loistava!
olenkin aatellut tehdä kyselyä oisko joku syntynyt samana päivänä. hyvä päivä syntyä:)
onea teille molemmille.
Onnea syntymäpäivän johdosta!! On ollut varmasti ikimuistoinen päivä :)
Kiitos loistavasta levystä ja näkemisiin keikoilla!
Onnea oikein paljon Arille!
Terveisin suuri fani!! :)
Onnea paljon ! Hyvä synttäri päivä samoin on vanhimman poikani 19v synttärit ja vietettiin maiskutellen hyvää kaffee & mangokakkua ! Hyvät jatkot ja tsemppii !
hyvää syntymäpäivää ja kaikkea hyvää sinulle.jatka samalla hyvällä linjalla laulamisen ja muunkin elämäsi suhteen.
toivon elämääsi kaikkea hyvää.
Laulusi koskettavat tavallista syvemmältä, ihanaa että saatiin sun levy. Sä oikeesti tuot laulullas lohtua suruun ja annat positiivista energiaa:)
Koita kestää siel pyörityksessä ja pysy omana mukavana itsenäsi edelleen:)
Hyvää syntymäpäivää Ari :DDDD
sä oot höpönassu ari
Onnea Arille!Toivottavasti menestyt musiikkiuralla :)
Paljon onnea Sulle Ari, oot aika kone. Oot aika hyväkin. T.Lempivaimo
onnea ari onnea........hyvää 23w syntymäpäivää!!!!
Mistä te ootte varmoja että se oli mummo joka soitti, saattohan se olla vaikka joku sen kaveri, ei vaan kehdannu siinä sanoa sitä...
Ja miksiköhän Ari ei sitte olis kehdannu sanoa että kaveri soitti??? Tosi noloa, hui!
No oiskohan kenties suorassa teevee lähetyksessä järkevämpi sanoa että mummo soitti ku että joku kaveri...sai ari kerättyä sympatia pisteitä... nähtävästi sultakin! haha
Käypäs katsomassa se video ennen kun heität noita omia arvailujas...kenellä olis energiaa alkaa sepittää jotain tarinaa jostain isästä ja koirasta kesken haastattelun, tuskin Arilla. Ei voi kaikkee aina ymärtää!!
vaan Ari. Toivomme ja odotamme sun äänenmurroksen alkua.
tänne ja häpäiset itsesi! HYI HYI!!
Huonoa syntymäpäivää Ari
Paljon onnea aivan ihanalle Ari Koivuselle!
Vai olet Anna Abreu fani, sun täytyy olla joku alle 14v tai sitte oot tosi lapsellinen! Tuskin se sun Annakaan toivoisi Arille huonoa syntymäpäivää...osta kuule sukset ja hiihdä kotio!
on myös Annan hyvä kaveri, kuten monen muunkin.
On muuten tapana toivottaa hyvää synttäriä.
Ajattele myös sitä, että moni ei voi edes viettää synttäreitä, kun on liian varhain otettu pois keskuudestamme. Älä ole suotta katkera ja lapsellinen. Keskity ilonaiheisiin, jos niitä vaikka löytyisi sinunkin elämästäsi.
otamme osaa ja toivomme suurta levynmyyntiä esittämäsi levyt tulevat jäämään maailman historiaan suurina klassikkoina, kuten sinä itsekin
ari on tuleva olavivirta ja einogrön
Paljon onnea vaan,paljon onnea vaan,paljon onnea Ari,paljon onnea vaan!
onnea arille! arin uusin levy on paras! ja haluisin sen omaksi.. pitää säästää!! onnea arille vielä kerran!
Paljon onnea symppis Arille!!!
tooooosi paljon onneee Ari!! Taas tuli yks vuosi täyteen ja sinä vanhenit vuodella.. tosi paljon onnee vielä kerran.. :DD