Kirri 21 Cabin

Minkälaisia kokemuksia Kirri 21 Cabin veneestä?
22629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkoittaako tuo Cabin siis sitä pienellä hyttikopilla varustettua mallia?

Olen ajanut mantereen ja saaren väliä silloin tällöin Kirrillä ja kokemukset ovat pääasiassa hyviä. Paatti on yllättävän merikelpoisen tuntuinen ainakin saaristoajelussa.

Hytti taas on säälittävän pieni, jo sinne meneminen on änkeämistä. Ns. takapenkki on kummallinen hylly, josta ei juuri ulos näe. Vaikka hytti on pieni, niin sen sivuille jää turhan ahdas kolo kulkea veneen peräsosaan. Kulkeminen on sellaista kaiteessa roikkumista. Meteli hytissä on myös yllättävän kova, keskustelu menee kovemmaassa vauhdissa huutamiseksi.

Mutta käyttöpelinä se on minun kokemuksissani hyvä vehje. Ajanviete ja huvialuksena se on ankea. Etukansikin lilluu useimmiten täynnä vettä.

Äänestä
  • Juu, puhutaan eri mallista, tosin pohjarakenne on varmaan sama.
    Tämä minkä viime vuoden venemarket-lehdestä löysin niin on "kokonaan" katettu eli avoin tila on takana, vuosimalli tässä veneessä on -90.
    Se on sisäperädieselillä varustettu.
    Malliltaan vähän kuin joku yamarinin big game eli ajohytin ja takana olevan avoimen tilan välissä on ovi ja sitä rataa.
    Valmistus on kait loppunut kun uusia Kirri malleja on vain "kalastajamalleja".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


blues kirjoitti:

Minkälaisia kokemuksia Kirri 21 Cabin veneestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu