multa on tänään kyselty..."milloin sun loma alkaa...?" öööhhh...en tunne loma sanaa...voisko joku kertoa mitä se tarkoittaa...?????????????????????????????????
=:0))))) iltaa vaan kaikille....
Hmmm...
14
407
Vastaukset
- mitä mitä
loma on ansaittua vapaata.
- SuklaaBlörö
Brune mun housuissa on kasvihuonekaasuja pitääkö mun maksaa päästöveroja?
aika sentääs...kuka nyt veroja kaasusta makselee...vaisen jos kaasu on peräisin ööö piip piip piip...=:0))))
- tööt tööt
BBrunetti kirjoitti:
aika sentääs...kuka nyt veroja kaasusta makselee...vaisen jos kaasu on peräisin ööö piip piip piip...=:0))))
tepu tepu.
- Yksityisyrittäjänä
en harrasta sellaista joutilasta jupeksimista.
- ainakaan ole
BBrunetti kirjoitti:
yksityisyrittäjän painajainen ei lomaa....=://///
painajainen.Saa matkustella yms.Siinä tulee lomaakin samalla työn ohella.Se on se asenne.Harmi näitä jotka yrittävät hampaat irvessä repiä jokapäiväistä leipäänsä.
ainakaan ole kirjoitti:
painajainen.Saa matkustella yms.Siinä tulee lomaakin samalla työn ohella.Se on se asenne.Harmi näitä jotka yrittävät hampaat irvessä repiä jokapäiväistä leipäänsä.
moon kai sit se yrittäjä....=://////
- mikhaildenisov
että työn LOMASSA voi jotain muutaki harrastaa..
mitäs jos ei kauheest aikaa jää harrastuksille.....hmmm lasketaaks sukankudontaa harrastukseksi...=:0))))))
- kon..
Jos sull lysti on,
niin vedä kätehes"
Jos sull lysti on,
niin tiedät sen,
ja varmaan myöskin näytät sen.
Jos sull lysti on,
niin vedä kätehes.en mää jaska ainakaan käteen vedellä.....=:0))))) näin helteellä hanskojen veto käteen on tyhmän hommaa.....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353
