Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

penis

kuinka alas esi nahan pitää mennä ku sitä vetää? mä en pysty vetämään sita ku sentin jos sitäkään ku se ottaa johonki kiinni...pitääkö se repäistä väkisillä alas vaan vai repeääkö se tarpeeksi tiukassa pillussa vai meneekö se ajan myötä??? oon 18wee
31324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Peniksen esinahka pitää päästä kokonaan pois ihan perille asti, siis sen paksumman osan taakse. Jos ongelmasi on liian suuri, se ei mene edes löysänä ollessa, kokonaan pois päältä, suositan poikkea lääkärissä.
Ethän ole sitten koskaan pessytkään kaikkea, vaan osa nahan olevasta töhnästä on olemassa. Tämä on kai suomalaisten miesten perusvikoja. Voit tietenkin rasvan kanssa itseäsi runkatessa koittaa päästä perille asti, ei se vaarallista ole ja löysänä se tulee kyllä pois jos ei tule jäykkänä.

Äänestä
  • pitääkö se siis leikata??

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    pitääkö se siis leikata??

    Lääkäri kaiketi päättää, käväse siellä, kyllä se tietää mitä pitää tehdä.
    Mun pojalla oli sama homma, se kyllä venyi itsestään, mutta tiukka oli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

kuinka alas esi nahan pitää mennä ku sitä vetää? mä en pysty vetämään sita ku sentin jos sitäkään ku se ottaa johonki kiinni...pitääkö se repäistä väkisillä alas vaan vai repeääkö se tarpeeksi tiukassa pillussa vai meneekö se ajan myötä??? oon 18wee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu