Tulee tapahtumaan, tulevaisuudessa. Amerikassa valmistetut autot ovat tiensä päässä. Valtava määrä autoja poistuu ajosta, suhteettoman polttoaineen kulutuksen johdosta. Ollette varmaan huomanneet, mikä hätä on rapakon takana. Nämä jenkit eivät kelpaa enää harrastajillekaan, koska niitä poistuu liikenteestä valtavat määrät. Öljyn hinta on viiden vuoden kuluttua kaksinkertainen,ottaen huomioon inflaation. Suomalainen herätys!.
Amerikan unelma
timppanen
10640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Huh. Sinuna lottoaisin ja laittaisin rahat pörssiin.
Väitteesi on vain ja ainoastaan lottoamista kokonaisuutena.
Kukaan ei tiedä varmasti mitä tapahtuu. Tosin voi toki ollakkin näin vaan jos sittenkin...
Mercedes-Benz on kuitenkin saksalainen auto.
Sanomasi on kyllä pitkälti totta. Paitsi ihan noin nopeaan polttoaineen hinnannousuun en usko.
kyllä venäläinen unelma. Amerikka on ollut ja tulee olemaan maailmaa johtava teollisuusmaa. Myöskin autojen valmistuksessa. Se pieni notkahdus mikä tällä hetkellä vallitsee autoteollisuudessa , korjaantuu aika nopeasti. Jenkit ovat aina olleet nopeita mukautumaan tilanteisiin tai muokkaamaan niitä omien etujensa vaatimalla tavalla. Mitä tulee öljyn hintakehitykseen niin tuskin kukaan varmuudella voi sitä tarkoin ennustaa, mutta varmaa on, että jenkit ovat oivaltaneet etteivät tulevaisuuden autot liiku pelkällä öljyllä.
Ajatte millä mantereella tämänhetkiset jäljellä olevat öljyvarat ovat. Muuten ennustetaan että Kiina ajaa Amerikan ohi pian. Huomautus!. Tässä ei ole politiikkaa. Amerikka taantuu, se on varmaa. Kaikki talouden nousu on perustunut halpaan öljyyn.
yhteiset huolenaiheet amerikkalaisten presidentin kanssa.
Eikö Sinulla ole lapsia, vai oletko joku sokea vaeltaja.
opettaa huolehtimaan omista asioistaan niin he pärjäävät kovassa maailmassa. Niinhän amerikkalaisetkin tekevät ja pärjäävät hyvin. Siis ne, jotkat on selviytymään opetetettu.
Ovat ainakin ylipainoisia, eli sen puolesta pärjäävät. Mutta kun tulee selviytymisen haasteet, ei auta enää pörssikurssit.
amerikan vihaasi. Tehdäänhän siellä mersujakin ja lähes kaikkia japanilaisia autoja. Ym. Vaikka isot jenkkivalmistajat järjestelevätkin tuotantoaan, eikai se tarkoita, että koko manner uppoaa valtamereen.
Mistä päättelit että viha. On ollut Jenkkiautoja ainakin 20. Kun menivät Irakiin, en voi hyvällä sydämelläkään sitä hyväksyä. Ei kysymys ole vihasta vaan oikeudenmukaisuudesta. En ainakaan venäjälle muuttaisi. Amerikassa käyneenä tiedän että siellä on hieno asua. Kun elät vielä vuosia huomaat että ihannointi ei saa tehdä sitä että ummistaa silmänsä tosiasioilta. Hyvää kesää Sinulle ja kasva vahvaksi.