Raskaan työn raatajat, monet maalais-liittokeskustalaiset naiset ovat maakunnissa ihmeissään, miten kokouspaikka on valittu.
HTY:n talossa ei sinänsä ole vikaa, sieltä saa markkinahintaan kokouskäyttöön tiloja, kuten muualtakin.
Korhonenkin, kepun puoluesihteeri siellä HTY:n talolla kantoi kepun lippua (punalippujen taustalla).
HTY:n talossa ei sinänsä ole vikaa, sieltä saa markkinahintaan kokouskäyttöön tiloja, kuten muualtakin.
Korhonenkin, kepun puoluesihteeri siellä HTY:n talolla kantoi kepun lippua (punalippujen taustalla).
Vastaukset 5
Vanhimmat
taas löytänyt ja linkittänyt joka osastolle. Oletko persu.Tuskinpa vasurit valittaa koska saavat tällämuotoin rahoitusta toiminnalleen.
Mutta ihmetellä pitää touhua ,eikö muka muuta paikkaa olis löytynyt.Jos on Korhosen hommia niin mies vaihtoon ja pian.Se kun tuntuu muutenkin olevan vasurimielinen ja niille niin mieleinen ,ainakin näillä palstoilla.
... tuollaiset kiviset jugend-talot näin helteillä.
Helsingin työväentalolla on lisäksi hyvät kokoustilat sekä ravintola ja pubi. Ei tarvitse tilata hernerokkaa erikseen paikan päälle. Arvelisin, että tietoliikenneyhteydetkin pelaavat hyvin - tarkemmin asiasta tietää Anneli Jäätteenmäki.
Jarmo Korhonen katsasteli paikkoja varmasti mielenkiinnolla muutenkin, vaikka tuskin siellä ensimmäistä kertaa vierailikaan. Tiedä vaikka ostaa rysäyttäisi koko linnan.
Joka tapauksessa vuokrien puolesta varmaan edullisempi kuin muut vaihtoehdot.
Paasitorni oli tätä naisten tilaisuutta ajatellen, tilat ovat upeat ja huokuvat historiaa, kenties tulevaakin.
lieneekään, uskon että korhosen, hän on rohkea rajaaitojen kaataja, olisipa saanut olla mukana.
on aivan OK, ja hieno oli tämänpäiväinen naisten tilaisuuskin kaiken kaikkiaan