Puoluekokouksessa oulussa Timo valittiin yksimielisesti puolueen johtoon.Hyvä niin.Timon johdolla jatketaan voittokulkua ja perussuomalaisten nousua jo kunnallisvaaleissa.Timo näytti olevan hyvissä voimissa ja puhetta tuli entiseen malliin.Tästä on hyvä jatkaa.
ONNITTELUT TIMOLLE
peruss.
4334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Varapuheenjohtajille Auli Kangasmäki, Pirkko Mattila ja Pentti Oinonen sekä uudelle puoluesihteerille Ossi Sandvikille.
Tietääkö kukaan vielä uuden puoluehallituksen koostumusta? Eikös se jo tänään valittu?
galluppi antoi jo selvää laskun merkkiä. Ei sinänsä ihme, sillä kyllä äänestäjät huomaavat kun heitä petetään.
Tulevissa kunnallisvaaleissa on asetettava paikalliset painotukset eriytyisen suureen rooliin, jos meinataa valtakunnallista kasvua kehittää. Millään ns. yhteisellä rintamalla ei pidä lähtreä kuntavaaleja ajamaan, sillä alueelliset tarpeet on niin erillaiset joka paikassa. Se mikä toimii Lapualla, ei toimi Sonkajärvellä, tai mikä toimii Tampereella, ei toimi Helsingissä.
Joka tapauksessa valinnat osoittavat selkeästi puolueen sisällä olevaa klikkiä, jota Timo vetää, mutta kukaan ei työnnä.
Ja laput silmillä huumaantuneina vallasta.
Mikä päti maaliskuussa,ei päde enää neljän vuoden päästä.
persuissakin. Huonolta näyttää!