Kaikki muu alkaa olla tuosta uudesta sedan- Civicistä kokeiltu, mutta ajovaloja ei pääse kesäaikaan testamaan ainakaan koeajon puitteissa.
Kysynkin onko noita ajovaloja testattu jonkin autolehden testissä tai voisiko joku jolla ko. auto on ollut pidempään käytössä kertoa niistä.
Umpiot ovat ainakin reilun kokoiset, että luulisi niistä valoa irtoavan, mutta miten on todelisuudessa?
Tarkoitus olisi vaihtaa auto uudempaan ja tuo sedan-Civic on pirun nätti auto ja vieläpä erittäin hyvä ajaa. Ajan paljon yöaikaan, joten hyvät ajovalot ovat minulle tärkeä kriteeri autoa valittaessa.
Uuden Civic-sedanin ajovalot
5
1091
Vastaukset
- keulalle
Asun itse Lapissa ja mulla ja hyvin monella muulla täälläpäin lisävalot laitettu keulalle kun ne vakiolamput aika kehnot ja poroja tiellä. Hommaa civicciisi lisävalot keulaan, mutta kanssa omasssa accordissa.
- nipponisti
oli ne jossain testissä, olisiko ollut TM:n hybridivertailu??? Koska olen itsekkin kriittinen valojen suhteen, jäi mieleeni että olivat kohtuulliset, ainakin paremmat kun edellisen polven viisiovisessa.
- Kiitoksia
13/06 numeron hybridivertailussa oli valokaavio ja ihan kelvolliset ajovalot näyttivät olevan. Kaukovalojahan voi aina parantaa lisävaloilla, mutta jos lähivalot ovat huonot, niin niitä ei voi parantaa kuin auton vaihdolla. Civicin kaukovalokeila näytti aika leveältä, mikä on hyvä juttu hirvivaaran aikaan ja lähivalotkin olivat ihan kelvolliset.
Civic sedan v. 2006 - 08 ajovalojen korkeusäätö kuskinp. paisuntas. nostettava sivuun näkyy säätimessä vaalea 8mm kanta, josta pikku räikkäav. , oikealla jotain letkuja tiellä muuten sama. Säädin vasenta puolta kun näytti liian alas.
- puurastaja
Hyvät on valot uudessa Civicissä. Ledit. Luovutus tammikuussa 2018.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281488- 371401
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541149- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi254954Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei193934- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16830Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818