Kompostoinnista

on kirjoitettu

tekstiä kilometrikaupalla lehdissä,kirjoissa ym:sa niistä julkaistuista teksteistä,saa parhaan ja asiallisen tiedon, täällä suurinosa tiedosta on mutua.

3

740

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Combo

      eihän täällä läheskään kaikki ole mutu -tietoa. Enintään petu -tietoa. Monethan täällä kertovat omista kokemuksistaan ja ongelmistaan. Näihin vastaavat myös ne henkilöt, jotka ovat törmänneet samoihin ongelmiin harrastuksensa alkuvaiheissa.

      Mitä tulee kirjoihin ja lehtiin niin olen muutamissa nähnyt kuvia, joissa kompostin avatusta tyhjennysluukusta valuu ulos mustaakin mustempaa multaa. Minun kompostikamani ei ole ikinä saavuttanut tuollaista olotilaa. Ei edes jälkikompostoinnin jälkeen.

    • tiedoksi

      oppia ikä kaikki,työ tekijänsä neuvoo ja tyhmyydestä sakotetaan näinhän se on minkä nuorena oppii jos oppii sen vanhana taitaa.

      • Combo

        vielä mieleen, että lopussa kiitos seisoo jos seisoo, mutta toivottavasti loppu hyvin, kaikki hyvin.

        Kivoja onnistumiseen tai epäonnistumiseen liittyviä sanontoja, mutta väärällä foorumilla!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3111
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3067
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2417
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      91
      2037
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1893
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1759
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1606
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      83
      1370
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1280
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1110
    Aihe