Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

gynegologilla neitsyyden vienti

paljonko maksaa ja missä on gynegologi tampereella?
63428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

varmaan immenkalvon "puhkaisemista", koska neitsyyshän menee vain yhdynnässä..
Ja niin, itse kyselisin samaa, että onko kalvon puhkaiseminen gynellä mahdollista?? tai suostuuko ne tekemään sitä? muuallakin kuin tampereella koska en siellä asu :)

Äänestä

jos et siitä kullilla eroon halua päästä? Koeta vaikka isolla kurkulla sitten tai vaikka pienemmälläkin...

Äänestä
  • Kai se nyt mieluummin kannatta gynellä tehä kuin kurkulla, kun ei kukaan mitään tulehdusta halua. Älä aloittaja missään nimessä sekota immenkalvon puhkaisua neitsyyden menetykseen!

    No joo, asiaan. Siis kysykää terveyskeksukseta tms. jotta saatte varattua ajan. Ja jos teillä on muuten vain gynekäynti niin hän voi varmasti voi puhkasta sen siinä samalla, jos haluatte.

    Äänestä

  • Tyttö* kirjoitti:

    Kai se nyt mieluummin kannatta gynellä tehä kuin kurkulla, kun ei kukaan mitään tulehdusta halua. Älä aloittaja missään nimessä sekota immenkalvon puhkaisua neitsyyden menetykseen!

    No joo, asiaan. Siis kysykää terveyskeksukseta tms. jotta saatte varattua ajan. Ja jos teillä on muuten vain gynekäynti niin hän voi varmasti voi puhkasta sen siinä samalla, jos haluatte.

    Jos naidessa puhjetessaan ei tulehdu, niin miksi sitten kurkulla?

    Äänestä

  • 88888888 kirjoitti:

    Jos naidessa puhjetessaan ei tulehdu, niin miksi sitten kurkulla?

    jo mietin... Eikös se kurkku yleensä aika puhdas ole :D Ja eipä tuo ihan helpolla tulehdu kun luonnollinen reikä on :D

    Äänestä

Siis miksi pitäisi immenkalvosi puhkaista? Onhan siinä jo valmiiksi pieni reikä, josta kuukautisvuotokin tulee. Jos käytät tamponeja, reikä venyy silläkin tavoin ja saattaapa kalvo repeytyäkin. Mutta ei siis ole sama asia kuin neitsyyden vienti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


?????????????? kirjoitti:

paljonko maksaa ja missä on gynegologi tampereella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu