seksi

mie vaan

Skorpioni taitaa tykätä sitoutumattomasta seksistä...vai? Varsinkin jos ensin ollaan oltu vakavassa suhteessa ja sitten kavereina harrastellaan.

9

2861

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjasta
      • usko...

        mun mielestä skorpionit ei ylensäkään pidä tunteettomasta seksistä, ainakaan naiset...ja kun skorppareita sanotaan seksuaalisiksi ja että pitää seksistä, se KYLLÄ pitää paikkansa, mutta suurin osa nauttii siitä vain rakkaansa kanssa...en ole kuullut skorpioneista, jotka hyppivät sängystä toiseen ja leikittelevät toisilla.
        jos skorpioni haluaa jonkun kanssa jotain todella läheistä läheisyyttä, niin kyllä siinä on jonkinlaisia tunteita AINA mukana ;)


    • Tumma skopu

      Skopun maine kyltymättömänä nymfomaanikkona on melkoisen harhaanjohtava. Skorpioni ei yleensä juurikaan nauti sellaisesta seksistä, jossa ei ole aitoja tunteita mukana. Skorpioni äärettömän seksuaalinen olento, mutta skopulle tärkeintä seksissä on se henkinen yhteys siihen kumppaniin. Eli skopulla seksiin liittyy yleensä niin voimakas tunnelataus, että jo se pelkästään estää tätä pohjimmiltaan hyvin herkkää merkkiä pomppimasta sängystä toiseen ja merkityksettömästä seksisuhteesta toiseen.

      Skorpioni janoaa jotain syvällisempää kuin pelkkää kliinistä panoa. Skorpioni janoaa sielunkumppania ja sitä hän on valmis metsästämään vaikka koko elämänsä ajan.

      • skopu myös

        ...kyllä se niin on että täytyy tuntee seksuaalista vetovoimaa ennenkun sänkyyn hyppää, mut omalla kohallani vapaana ollessani hyppään kyllä ahnaasti tuntemattoman punkkaan....jos vaan se lataus löytyy, muuten en. Varattuna ehdottoman uskollinen.


      • hymmmm

        miksi näkee itsensä tos sun tekstissä niin suoraan m.25


      • SN25
        skopu myös kirjoitti:

        ...kyllä se niin on että täytyy tuntee seksuaalista vetovoimaa ennenkun sänkyyn hyppää, mut omalla kohallani vapaana ollessani hyppään kyllä ahnaasti tuntemattoman punkkaan....jos vaan se lataus löytyy, muuten en. Varattuna ehdottoman uskollinen.

        Näitä edellisiä viestejä yhdistelemällä löytää kyllä kohtuu helposti mun "toimintamallin". Jos olen suhteessa (joka toimii kaikilla osa-alueilla), en muita miehiä edes huomaa kuin sen omani. Sinkkuna ollessa ei kyllä ihan hirveesti tarvi irtosuhteeseen houkutella. Edellyttäen että vastapelaajaan löytyy jonkinlainen yhteys! Haluan korostaa että kenenkään kanssa en sänkyyn hyppää vain saadakseni seksiä. Pystyn kyllä olemaan ilmankin jos ketään miellyttävää ei ole lähettyvillä. Mutta jos kolahtaa, niin kolahtaa! Joskus baarissa törmäsin härkämieheen. Kun tämä astui sisään, tuntui että koko huone tyhjeni. En nähnyt ketään muita! Myöhemmin asiasta puhuttiin ja tunne oli kuulemma ollut molemminpuolinen! Ja hitto minkälaiseen seksiin se ensimmäinen katse johti!;)


      • Hajamielinen_Professori

        ´nuff Said ;-)


    • skorpparinainen

      en nauti irtoseksistä, ainostaan sen oman, turvallisen kumppanin kanssa. Jos luottamus kumppaniin on mennyt tai on ollut riitoja - silloin seksi ei maistu. Täytyy luottaa kumppaniin 100% jotta seksi maistuu.

    • änimöl

      kuulostaa ihan mieleenpainuvalta idealta, että vakavan suhteen jälkeen aloitetaan kaveripohjalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      139
      3877
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      336
      2792
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2219
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      45
      2073
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      14
      1803
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1595
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      147
      1321
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1232
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      90
      1053
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      1031
    Aihe