Entäs poitsilan rivarialue?
Onko poitsila oikeasti niin paha mitä sanotaan?
muuttaja meikäläinen
239966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Paratiisi!
Haha, tohon nyt ei voinu kun revetä!! xD
Etelä-poitsilan kerrostaloalue on se kuuluisa "paha" paikka. Ainakin ennen on ollut.
eteläpoitsila on vieläkin aika spuge-town
Poitsilan rivarialue..? Mitähän paikkaa sä oikein meinaat, kun niitä on siellä täällä ympäri etelä ja pohjois poitsilaa? Entä, kumpaa poitsilaa meinaat yleensä?
Miten niin kumpaa? Juttuhan menee niin, että Poitsila on Poitsila ja Pohjois-Poitsila on sitten asia erikseen.
Niin kuin Jallu aikanaan sanoi, eroa on kuin Etelä- ja Pohjois-Korealla.
Tiedä mitä poitsilaa tuo on mutta lavatietä tarkoitin. siinä ihan lätäkön kupeessa
asuu sekä mustassakorvessa oleva rivari-alue lumikinpolku vai mikä se nyt on niin siellä ne kaikki hullut ja juopot majailevat.heh.
hamina on toden totta hullua aluetta. tänne ei kannata muuttaa, ellei turpaansa halua!
Nuoriso on täälläpäin varsin aktiivista hajottamaan paikkoja ja varastelemaan! Minunkin tupakat varasti pihalta...
Marjarinne on vaarallisinta aluetta.
että varsinkin tuo nuoriso todella pahaa sakkia on.varastelevat ja hajottavat jatkuvasti paikkoja.ja entäs sitten aikuiset ja eläkeläiset!hullua porukkaa tosiaan.
siis varsinkin öisin kokoajan ajelemassa mopolla..
kadun todella etä muutin tänne. haluausin muuttaa pois mutta minulla ei ole rahaa muuttoa varten. Etelä-poitsilassa on kamalasti mötäkkää yö aikaan ja se häiritsee
kaupunkiin kuuntelemaan mötäkkää.ihan sama missä sitä asuu,ihmisistähän se on kiinni kuka kuinkakin paljon mölisee.luulen että maailmaan mahtuu kyllä melua,sekun on todella vaan elämää ei yhtään sen kummempaa.en asu e-poitsilassa mutta asuin joskus,eipä ollut valittamista,en mölyn takia muuttanut pois vaan halusin itsenäistyä ja muuttaa omaan kotiin.ei silloin muinoin siellä mielestäni mitään pahaa ollut eikä mielestäni nytkään.kaupunki sen sijaan metelipesä on,jos siitä jaksaa välittää.kaupunki täynnä humalaisia ihmisiä,ainakin näin kesäaikaan.ja sama muissakin suomen ja maailman kaupungeissa ja kylissä.kai ne ihmiset sen metelin tekevät ei paikka.tässä yksi näkökulma asiasta.
vastaus on selvä kuin taivas,
ja mikään rivarti alue etelä poitsilassa ei ole mistään kotoisin, marjarinteen kerrostalo alueella riehuminen ajaa minut järjiltäni.
siellä ne amis teinit vetää pillurallia renkaat vinkuen, saa aina omien lapsien turvallisuuden vuoksi pelkää.
siksi neuvon kaikkia perheellisiä, älkää muuttako etekä poitsilaan,
ja vielä yksi asia täytynee mainita;
e-poitsilassa on todella paljon venäkäisiä - melkein liikaakin.
Kaikki edellä mainittu on silkaa valetta. Etelä-Poitsilassa ei ole mitään huumehulluja, juoppoja ja muitakaan. Tämä on hyvä paikka asua, sopii juuri lapsiperheille lähellä sijaitsevan koulun ja muiden palvelujen takia.
Yksi asia on silti mainittava. Sannin Baari. Ajattelin tehdä siitä poliiseille ilmoituksen, sillä lain mukaan ravintola ei saa aiheuttaa äänihaittoja ympäristölle. Baarihan sijaitsee lähellä asutusta ja uskon että monia tämä iltainen metakka vaivaa. Toivottavasti viranomaiset hoitavat tehtävänsä ja baari menettää toiminta lupansa.
Hyvä sinä! Olen iloinen että olet ottanut asian hoitaaksesi(:
No niin
jaa
On on välttäkää kyseistä paikkaa viimmeiseen saakka..........
Saitko turpaasi
Sain sukupuolitaudin paikalliselta lyyliltä
Miekii sain tippurin nakiksen vosulta.
Etelä-Poitsila - no, varmaankin joka paikassa on häiriöitä, niinkuin myös jokaisen omassa päässä, silloin tällöin. Olen sitä mieltä, että kun pitää omista asioistaan huolen eiokä mene itse sekoilemaan, saa elää rauhassa; olit sitten Poitsilassa, eteläsäs tahi pohjoisessa.
Kaunista seutua ( Etelä-Poitsila) joka tapauksessa ja se siitä - menkää Kotkan Karhuvuoreen, niin voitte huomata sitä "häiriökäyttäytymistä" ja mitä ne päihteet saavat aikaan meissä kaikissa. Lähiöt on aina lähiöitä, mutta kaikila ei varaa ja mahdollisuuksia asua Stadissa ja keskustassa hehheheheeee