vaa'an & leijonan ystävyys

vaaka N

ollaan siis molemmat nuoria naisia (24v.)
eli siis olen tuntenut ystäväni monta vuotta..En ole aikaisempina vuosina huomannut näitä piirteitä yhtä vahvasti mitä nyt muutaman vuoden sisään on tullut esille. Hän on päässyt uuteen työpaikkaan työharjoitteluun mikä on tosi kiva ja hyvä tulevaisuuden kannalta. Mutta aina kun hänen kanssaan puhuu vaikka puhelimessa, niin hänen pitää aina ottaa työpaikka jollain tavalla esille, eli että mitä hän on nyt tehnyt jne. ihan kiva kuulla jotain mitä siel tekee, mutta kun aina nykyisin! ei jaksa aina kuunnella.

Ja toinen kun hänen pitää nykyisin tietää muka kaikki asiat paremmin, ja kun itse yrittää jotain sanoa niin hän vastaa: "niin mut MÄ tarkotinkin sitä sillei ja tollei" eli aina hänen pitää kuitenkin olla jollain tavalla oikeessa. siis pidemmän päälle ja jatkuvana menee joskus hermot!

Myös viime vkl tapahtui ravintolassa: Yks mies oli kiinnostunut musta, olin jo aijemmin kaverin luona huomannut sen. Sit raflassa tää mies kysy multa mitä haluun juoda jne. Sit myöhemmin tää mun ystävä alkoi väittämään mulle kuinka tää mies ois oikeesti tarjonnu hänelle juoman mutta koska mä tulin niin nyt se ei tajonnukaan!?koska hän ois ollu kiinnostunut tost miehestä eikä voinut ymmärtää miks se mies on kiinnostunut musta eikä siitä. meille tuli kauhee riita kun se alkoi haukkumaan tieks miksi.. Ymmärs kyl pyytää anteeks seuraavana aamuna. vähän helpotti. :)..muilla samantapaisia kokemuksia?

3

974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sani...

      kysyi taannoin horoskooppimerkkiäni ja oli pettyneen oloinen vastauksesta. Hän kysyi aina heti kättelyssä merkin, teki johtopäätökset ja pysyi niissä. :) Tuo on jo pitkälle vietyä horoskooppi-uskoa.

      Itse tunnen ihmisiä (esim. leijonia ja vaakoja), joilla ei ole mitään muuta yhteistä kuin horoskooppimerkki ja lajityyppi (ihminen) tai sukupuoli.

    • miehestä

      Voisko olla, että syy olikin miehessä? Antoi molempien ymmärtää joko hölmöyttään tai tahallaan kiusatakseen?

    • myös libratar

      Joo, mullakin leijonaystävätär, joka muuttunut täyspissikseksi työelämän myötä. Jos sen kanssa koittaa jutella, se ei puhu kuin itsestään ja nimenomaan itseään mairitellen. En haluu enää olla missään tekemisissä, koska joka kerta on vain huono olo sen tapaamisten jälkeen enkä ole itse saanut niistä mitään. "Kiva" kuulla, etten ole ainut (:

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      202
      14092
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      52
      5196
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      67
      4677
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      243
      3806
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      111
      3568
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      130
      3537
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      77
      2082
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1435
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1191
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      300
      1143
    Aihe