Asentuuko vista ultimate mitenkään jos on emolla perusnäytönohjain.
Integroitu ohjain
64 megaa
5331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos unohdat Aeron.
Meneekö homma automaattisesti. Tunnistaa ohjaimen ja tulee sen mukaan asetukset ja kun haen uuden ohjaimen niin saan sen aeron.
Jos ne aeron vaatimukset ei ole tuettu 128Mt, DX9 tuki (pixel shader 2.0) jne. Vista vääntää automaattisesti perusliittymän päälle, etkä Aeroa edes saa päälle.
Vistaa ajatellen. Tunnistaakohan Vista ollenkaan tuota
VIDEO:
Integrated UniCrome Pro 3D Graphics
Max.64MB share (with min.of 256 system memory)
http://www.asrockamerica.com/Products/P4VM8.htm
Ei taida olla semmosta emoa ja integroitua ohjainta jossa on 128 Mb muisti. Onko listaa hyväksytyistä näytönohjaimista. Joku mahd. halpa.
Ei kyllä sano yhtään mitään tuo näytönohjain?? Yleensä integroiduissa näyttiksissä se muisti lohkaistaan keskusmuistista, joten sen määrä ei lieneen ongelma. Mutta epäilen että tuo näyttis on DX9/Vista aero yhteensopiva, kokeilemalla selviää.