Näinhän se on menny jo 15 vuota -mennään anoppilaan grillaamaan ja kuunnellaa appiukon ja anopin tylsiä juttuja -vaimo ja lapset sinne haluaa en minä, olisin mieluummin jossain festareilla tai leirintä alueella viettämässä railakasta keskikesän juhlaa!
Mutta ei ..näin ne juhannukkset vaan menee vuosi toisensa perään ja kohta ollaan sitte jo vanhuksia ja katkeroituneita kunnes kirstun kansi kiinni kolahtaa! Kyllä on sitten tylsää...voi sitä nuoruutta ja meininkiä silloin osasi vielä nauttia elämästä.
Tylsistyneenä anoppilassa
5
1024
Vastaukset
- kehiin!
No vaihtakaa välillä suunnitelmia. Sano eukolles, että eikö kerranki voitais lähteä johonkin mökkeilemään. Vaihtelu virkistää, ja tietää just miten kämästä on kitkuttaa jossain anoppilassa kun muut reissaa ja juhlii.
- frage
ihmeessä menet sinne,ehdota nyt vaimolles jotain muuta viekää vaikka lapset sinne anoppilaan,ellei vaimo halua niin lähdet yksin,taidat olla tossun alla.
- sun kanssas
Sano akalle ja kakaroolle, että painuvat yksin sinne anoppilaan. Mene itse sinne minne haluat, vaikka festareille tai indokiinaan:) Ei kai nyt joka vuosi aikuinen mies voi jussiaan pilata tommoisella. Ja jos akka alkaa kiekumaan niin anna kiekua. Pidä kerrankin oma juhannus. Joohan.
Toivoo nainen joka ei ymmärrä moista.- Surkimus
Jos sen teen pelkään että saan viettää jatkossa kaikki juhlapyhät ja arkipäivät itekseni..en arvaa sanoa vaikka mieli tekisi..kärsin osani nöyrsti ja avaudun täällä.Paska elämä...
- sun kanssas
Surkimus kirjoitti:
Jos sen teen pelkään että saan viettää jatkossa kaikki juhlapyhät ja arkipäivät itekseni..en arvaa sanoa vaikka mieli tekisi..kärsin osani nöyrsti ja avaudun täällä.Paska elämä...
No eikö asiasta edes voi keskustella sivistyneesti? Sanoisit että josko tänä juhannuksena tehtäisi jotain muuta. Tai lyhentäisitte sitä vierailuaikaa sinne anoppilaan. Tai jotain. Ihanko oikeesti olet niin akan talutettavissa ettet uskalla sanoa??????? Ei taida teillä sit se parisuhde olla muutenkaan kovin hyvissä kantimissa, jos pelkäät joutuvasi olemaan yksin, jos sanot mielipiteesi. Ei ymmärrä ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741710Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551304
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075